Breadcrumb

Brit Pavelsoni ja Cloe Jancise näitus „Autoportree revolutsionääri ja tantsijana“

12.07.2022

Viimaks Tallinnas! Volta Showcase’is avatakse Brit Pavelsoni ja Cloe Jancise näitus „Autoportree revolutsionääri ja tantsijana“

14. juulil kell 18 avatakse Volta Showcase’is Brit Pavelsoni ja Cloe Jancise paarisnäitus „Autoportree revolutsionääri ja tantsijana“, mis vaatleb mänguliselt naise igapäevaseid rolle ning isiklikke ruume, kus ta neid rolle täidab. Mis jääb lapsevanema, partneri ja kunstniku rolli vahealale? Kuidas tulla toime eri rollidega kaasnevate tunnetega? Milliseid koduseid tegevusi peetakse naiselikeks ning milline on nende ühiskondlik või kunstiline väärtus?

Näituse pealkiri „Autoportree revolutsionääri ja tantsijana“ viitab anarhisti, feministi, aktivisti, kirjutaja ja õpetaja Emma Goldmani (1869–1940) tänapäeval müütiliseks peetavale valetsitaadile: „Kui ma ei saa tantsida, ei taha ma olla osa sinu revolutsioonist“. Lause osutab Goldmani reaktsioonile, kui teda pidudel tantsimise pärast kritiseeriti põhjendusega, et agitaatorid ei tohiks säärast kergemeelset tegevust harrastada. Goldmani tsitaat on kõnekas, sest paljusid nähtusi või levinud toiminguid tituleeritakse praeguseni naiselikuks, markeerides samal ajal nende madalamat väärtust. Ka nüüdisaja naisõiguslased ei peaks Goldmani eeskujul valima tantsimise ja revolutsiooni, igapäevaste rõõmude ja poliitilise aktivismi vahel, vaid leidma ise sobivaid viise nende maailmade põimimiseks, enda ja teiste võimestamiseks ning väärtuste nihestamiseks.

Kuraatorid: Brigit Arop ja Sigrid Liira
Graafiline disain: Elisabeth Juusu
Inglise keele toimetaja: Gepard OÜ

Näitus toimub 2022. aasta jooksul kolmes linnas: kevadel eksponeeriti seda Prantsusmaal Grenoble’is asuvas vitriingaleriis Galerie Showcase (Place aux Herbes 38000), juunis oli näitus üleval Võru Showcase’is ning südasuveks jõuab Tallinnasse.

Näitus on avatud ööpäevaringselt 14. augustini. Volta Showcase asub Volta trammipeatuse kõrval oleval seinal.
Üritus Facebookis

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Valmiermuiža Pruulikoda

Eriline tänu: Camille Laurelli, Laura Kuusk, Koit Randmäe, Silver Marge

Lisainfo:
Brigit Arop, kuraator
Tel: +372 5621 6259
E-mail: brigit.arop@artun.ee

Tagasi algusesse