Breadcrumb

Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus „Konserveeritud mateeria“

26.07.2022

30. juuli–30. august 2022 Viinistu Kunstimuuseumi taga asuvas vanas konservitehase hoones, nn. Kitse saalis. 

Sõna „mateeria“ tuleneb ladina keelest ning tähendab ainet. Näituse pealkirjas on viide mateeriale, mis on üldisemas tähenduses füüsikaline substants, hõlmates ruumi, omades suurust, kuju, tahkust ja massi. Mateeria ehk aine on iga skulptuuri pärisosa. Skulptor vormib ainet, olgu selleks siis metall, kivi, puit, plastik vms. Teost luues hingestab autor mateeria ning annab talle mõõtmed, vormi ja kuju.
Näituse pealkiri viitab ka hoone minevikule - konservitehasele. Konserveerimise mõte on säilitamine, konservides said toiduna alles hoitud nii kala, kaluri töö kui ka konservitegija pingutus. Iga skulptuur on omamoodi konserv, millesse pandud ja säilitatud autori mõte, visioon ja energia. Ka kogu näitus ise on selles hoones nagu suur konserv, sisaldades palju erinevaid koostisosi – skulptorite teoseid.
Näitus konserveerub skulptuuri hetkeseisuna vaatajale vaimutoiduks üheks kuuks.

Osalejad: Per Petersen, Elo Liiv, Ahti Seppet, Toomas Altnurme, Ines-Issa Villido, Maarit Mälgi, Eneken Maripuu, Mari Hiiemäe, Peeter Leinbock, Al Paldrok, Piret Uibotalu, Iris Jurma-Kangur, Iris Müntel, Lembit Palm, Hille Palm, Paul Mänd, Jüri Ojaver, Terje Ojaver, Anne Rudanovski, Gea Sibola Hansen, Mari-Liis Tammi, Heigo Jelle, Airi Luik, Tiiu Kirsipuu, Leena Kuutma, Aime Kuulbusch, Mare Mikof, Silja Truus, Mihhail Duhhomjonok, Ivan Zubaka, Maria-Kristiina Ulas, Rait Prääts, Georg Kotter, Hristina Sergeejeva, Bruno Kadak, Vergo Vernik, Aivar Simson, Tõnis Paberit, Aleksander Litvinov, Ekke Väli, Rafael Danieljants, Tauno Kangro, Aime Jürjo, Jaan Luik, Paul Rodgers, Tõnu Smidt, Eike Eplik, Aili Vahtrapuu, Olger Lehtsaar. 
 

Lisainfo:
Viinistu Kunstimuuseum
E-post: info@viinistu.ee
Ranna 1, Viinistu, 74701 Harju maakond
E–P 11:00–18:00

Tagasi algusesse