ETDMi vestlus- ja loengusari „Millal on disain?“ jätkub vestlusega graafiku ja õppejõu Aarne Mesikäpaga

01.12.2022

Vestlus- ja loengusarja „Millal on disain?“ raames on Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 8.detsembril kell 18 külas graafik ja õppejõud Aarne Mesikäpp, kellega vestleb graafiline disainer, õppejõud ja disainiajaloolane Ivar Sakk.

Aarne Mesikäpp (1939) on graafik ja graafiline disainer, kelle tegevus ulatub vabagraafikast raamatukujunduste ja tarbegraafikani. Lõpetanud Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi (ERKI) 1966. aastal graafikuna, jätkas ta vahetult peale seda samas õppejõuna. Ta juhatas aastatel 1983–1989 graafika osakonda ja õpetab Eesti Kunstiakadeemias tänaseni. Ta on kujundanud mitmeid fotoalbumeid laulupidudest ja Tallinna linnast, nagu näiteks „Tallinna regatid" (1977), „Tallinn-80" (1982); kunstiraamatuid, näiteks V. Raami „Gooti puuskulptuur Eestis" (1976), „Evald Okas" (1982), „Ado Vabbe" (1993); kujundanud plakateid muuhulgas näitusele „Ruum ja Vorm” (1977); illustreerinud raamatuid ning kavandanud Saku Õlletehase etikettide sarja (1983–1985).

1960. aastate lõpus tegutses ta lühidalt Tallinna Poliitharidusmaja kunstnikuna (1966–1968) ja oli 1970. aastate alguses peakunstnik kirjastuses Kunst. Ühe osana tööst õppejõuna koondas ta 1970. aastatel kokku sõjajärgsel perioodil graafilise disainiga tegelenud kolleegide töiseid väljundeid. 

Olles kuulunud mitmetesse omaaegsetesse kunstinõukogudesse, on Mesikäpal ka mitmekülgne kogemus nõukogudeaegse graafilise disaini arengu eripäradest laiemalt. Ta on osalenud nii tarbegraafika-, graafika-, raamatukunsti kui ka plakatinäitustel ja edukalt mitmetel konkurssidel. Sel sügisel pälvis ta Eesti disainiauhindade jagamisel elutööpreemia Prillitoos.

Loengud ja vestlused on avatud kõikidele huvilistele ning salvestusi on võimalik järele vaadata muuseumi kodulehel. Osaleda saab sündmuse piletiga, mille hind on neli eurot. Eelnev registreerimine pole vajalik. 

Graafiline disain: Indrek Sirkel.
Sarja kureerivad Kai Lobjakas ja Sandra Nuut.
Sarja toetavad Eesti Kultuurkapital ja Chocokoo šokolaadikoda.

Lisainfo:
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Lai 17, Tallinn
K–P 11.00–18.00
www.etdm.ee
www.facebook.com/TarbekunstiDisainimuuseum
www.instagram.com/disainimuuseum

Tagasi üles