Eve Kaareti näitus „Tähis"

16.09.2019

Näituse avamine toimub teisipäeval 17. septembril kell 16.30.
 
Tähis kui märk ja teeviit tähistab kahekümneaastast perioodi kahe isiknäituse vahel. Loometee alguses huviorbiidis olnud ise pargitud taimparknahast objektid on asendunud süvenemisega köitekunsti. Näitusele valitud köited on tähed minu loomingus, tähised, mis on saanud suuremat tähelepanu kas väljaspool loomeprotsessi või selle sees. Isiknäitus „Tähis” on valik 20 aasta jooksul grupinäitustele ja kollektsionääridele tehtud köidetest.
Näitus tähistab armastust naha, erilise ja väärtusliku materjali, vastu. Enamikes töödes on kasutatud nahka ning vanu ja uusi nahale ainuomaseid tehnikaid.
Köitekunstnik on interpreet, kes paneb tähele ning tõlgendab raamatu autori ja kujundaja sõnumit raamatu välimuses ja konstruktsioonis, lisades raamatule väärtust või tehes sellest eksklusiivse kunstiteose. Nahkköitest saab TÄHIS raamatu sisu ja vormi loojate sümbioosist.
 
Näitusega tähistan ka 50. eluaasta täitumist.
 
Eve Kaaret on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala (BA 1995, MA 2000) ja töötanud 2012. aastast alates samas aksessuaari- ja köitedisaini osakonna meistrina. Kaareti töid on ETDM-i ja TLÜ Akadeemilise Raamatukogu kultuuriloolises kogus, erakogudes asub praegu ligi 15 minu köidetud ja kujundatud nahkraamatut. Grupinäitustel on Kaaret  osalenud nii Eestis kui ka Hollandis, Jaapanis, Leedus, Lätis, Prantsusmaal, Soomes, Suurbritannias, Ungaris ja Venemaal. Eve Kaaret kuulub Eesti Nahakunstnike Liitu (2002) ja Eesti Kunstnike Liitu (2019).
 
 
Näitus jääb avatuks 22. oktoobrini. 
 
Lisainfo:
Tallinna Tehnikaülikooli Raamatukogu
Tel: +372 620 3556
Akadeemia tee 1
12618, Tallinn
Tagasi üles