Üritused

Ove Büttneri maalinäitus „Enigma“
Ove Büttneri maalinäitus „Enigma“
03.12.2022 kuni 31.01.2023
3. detsembrist saab Jõelähtme valla Loo ja Kostivere raamatukogus vaadata Ove Büttneri maalinäitust „Enigma“, kuhu on valitud teosed aastatest 2002–2021. Erinevaid stiile viljelenud, tundliku käekirjaga maalikunstniku loomingust on Loo raamatukogus vaadata peamiselt tema kirkamasse perioodi kuuluvad tööd, mida on varem koos eksponeeritud Tartu rahvusvahelise kirjandusfestivali Prima Vista 2021 kunstiprogrammi raames näitusel „Liiga väike maailm“. Nende autoritehnikas maalide aluseks on kunsti tähtteosed, mis kujutavad maailma nii reaalselt kui ka vaimselt avardanud isikuid, nii ajaloolisi väejuhte kui kultuurinovaatoreid.
 Ivi Arraku näitus „Värvilised hetked“
Oled oodatud näituse avamisele 5.detsembril kl 17 Viimsi Raamatukogus. Näitus on avatud kuni 4.jaanuar 2023. Näitusel saab näha ülevaadet minu viimaste aastate loomingust. Mulle on oluline osata olla hetkes, tunda rõõmu pisiasjadest ja märgata kõiges ilu. Minu peamine inspiratsioon tuleb loodusest ja inimsuhetest. Igapäevased pikad jalutuskäigud Kadriorus ja mere ääres on õpetanud märkama kauni looduse muutuvaid värve ja helisid ning aidanud üle saada rasketest aegadest. Kunstnik Ivi Arrak on lõpetanud Tartu Ülikoolis aastal kehakultuuri 1962 ja aastal sotsiaalpsühholoogia eriala 1987a. Maalimist alustas Ivi abikaasa Jüri Arraku juhendamisel 1990 alguses ja täiendas end joonistamise alal mitu aastat kunstnik Jarõna Ilo juures. Ivil on olnud 8 personaalnäitust ja ta on osalenud 42 ühisnäitusel Eestis ja välismaal. Ivi Arrak on Eesti Kunstnike Liidu liige ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Üritus Facebookis
PUSA näitus „Ilmselgusetus”
Pusa (Piret Bergmann (Torim)) sündis 1979.a. Noarootsis. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Pärnu Kolledzhi, mida varem ja ka hiljem tuntakse nime all Academia Non Grata. Pusa tegutseb peamiselt maalijana ja on esinenud oma teostega paljudel isik-ning grupinäitustel nii Eestis kui mujal maailmas s.h. isikunäitustel Rootsis Vadstenas ja Bergkvara kunstihallis, Itaalias La Pigna galeriis Roomas, USAs Washingtonis Eesti Suursaatkonnas , Salisburys ja Cumberlandis. Samuti on ta osalenud paljudel grupinäitustel nii kodus kui võõrsil. Pusa on eelkõige tuntud oma eredavärviliste detailsete, peaaegu psühhedeelsena mõjuvate maalide poolest, läbi mille on tal Eesti kunstipildil üsna unikaalne koht. Ta loob oma maailma peamiselt maalis, aga ka skulptuuris ja installatsioonis. Pusa maalidesse on läbi mitmete kihtide peidetud lugusid elust ja kulgemistest, tema maalimaailmas ei lõppe mitte kunagi midagi päriselt ära vaid leiab alati tee uue alguse juurde.
Millal on disain?
Vestlus- ja loengusarja „Millal on disain?“ raames on Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 8.detsembril kell 18 külas graafik ja õppejõud Aarne Mesikäpp, kellega vestleb graafiline disainer, õppejõud ja disainiajaloolane Ivar Sakk.
Revali lauluraamat aastast 1706, Tallinna Linnamuuseumi arhiivkogu
Laupäeval, 3. detsembril toimub Tallinna linnaelumuuseumis sarja „Varjatud aarded“ viimane käed-külge köitekunsti töötuba, mida juhatab naha- ja köitekunstnik ning -konservaator, professor Rene Haljasmäe. Kell 12.00 algavat töötuba juhatab kõrgema kunstikooli Pallas nahadisaini professor, naha- ja köitekunstnik ning -konservaator Rene Haljasmäe. Viimane käed-külge kohtumine sarjas „Varjatud aarded“ viib huvilised Tallinna linnaelumuuseumis Vene 17 kohtuma Tallinna Linnamuuseumi kogudega.  Sarjast lähemalt saab lugeda muuseumi veebilehelt.
Näitus „Symbol 4“
Näitus „Symbol 4“
02.12.2022 kuni 27.12.2022
Näitus „SYMBOL 4“ Avamine 02.12 kell 17:00 A-Art Gallery, Astri Keskus , 2. korrus. Tallinna mnt, 41 Narva, Estonia Kallid külalised! Tere tulemast uue näituse avamisele Narvas Astri kaubanduskeskuse II korrusel asuvas galeriis A-Art. Elav muusika ja traditsiooniline toit! SÜMBOL 4 – järgnevate kunstnike ühenduse näitus: Eduard Zentsik, Yury Khorev, Vadim Erohhin, Igor Gordin, Olga Tjurina.  Avamisel toimub ka uue kunstniku vastuvõtt ühendusesse. See on kunstnik Vladimir Kopylov. Avamisel esitletakse 24 kunstiteost. SYMBOL 4 on ühtse kontseptuaalse visiooniga kunstnike liit. Sümbolismi ja avangardismi esteetika.  Autorid jagavad oma uusimaid teoseid. Maailm muutub iga hetkega... Mida ütleb kunst? Kuraator: Eduard Zentsik Tel:+372 5595 0295 E-post: zentsik [at] gmail.com
Näitus „Aeg on aeg on aeg“
2. detsembril kell 16.00 avaneb Türi kultuurikeskuse kunstigaleriis näitus Näitus „Aeg on aeg on aeg“. Näitus on avatud 4. jaanuarini 2023. Lisainfo: Türi kultuurikeskus E-post: info.kultuur [at] tyri.ee Tel:+372 387 8248 Türi linn, Hariduse tänav 1 E–N 10.00–19.00 R, L 10.00–15.00
Epp Mardi. Kodu detail, 2022
Näituse avamine 1. detsembril kell 17. Avamisele eelneb kell 16.30 Tartu Valla stipendiumi pidulik üleandmine Pallase parimale tekstiilitudengile. Eesti Tekstiilikunstnike Liit kutsub mõtlema sellele, mis on elus oluline. 1. detsembril avaneb Tartus galeriis Pallas liidu aastanäitus ELUOLULINE, mis tutvustab ka tänavu välja antud liidu aastapreemiate laureaatide loomingut. Eesti Tekstiilikunstnike Liidu uue aastanäituse teemale mõeldes keskendusime sellele, mis on elus oluline. Mis on ELU jaoks OLULINE? ELUOLU on viimastel aastatel olnud täis mitmesuguseid muutusi. Mõnikord tekitavad uuendused rahutust, teisalt on muutused ühiskonnas võimalus ümber hinnata, mis on oluline. Kui kõik on ümberringi liikumises, vajame põhilisi väärtusi, teadmisi, oskusi, mis pidepunkti annavad.
Eve Kase isikunäitus „Nahk mäletab kõike“
Olete oodatud neljapäeval kell 16.00 Vabaduse galeriisse (Vabaduse väljak 6) lühikesele näitusetuurile ja kell 16.30 algavale vestlusringile koos Katri-Evelin Kalausega ja Tiina Tambaumiga. Vestlusringis tuleb juttu vananemisest, vanadusest ja selle tähendusest ühiskonnas. Katri-Evelin Kalaus on kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut, kes töötab Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuses Sensus. Tiina Tambaum on Tallinna Ülikooli teadur ja haridusgerontoloogia õppejõud. Vestlust juhib galerist ja kunstiteadlane Reet Varblane. Näituse info: https://fb.me/e/2HomtjmK2 Lisainfo: Reet Varblane Galerist Tel: +372 5565 5014
Ehtekunstnike aastanäitus „Kirevane“
Ehtekunstnike aastanäitus „Kirevane“
02.11.2022 kuni 09.01.2023
Reedel, 2. detsembril, kell 18:00 avame A-Galerii SEIFIS ehtekunstnike aastanäituse „Kirevane“!  Eesti ehtekunstnikud panevad möödunud aastale suurejoonelise punkti Kristi Kongi kujundatud näitusega, mis on üleval 02.12.-09.01.2022. Aga pääsukesed kirevased, vuhisesid siuh ja säuh läbi sülemi. – A. Kaal Sõna “kirevane” tähistab nii kirjut ja mitmekesist kui ka kerge vandesõnana pahaendelist või vanakurja ning on seega ka lõppevat aastat kokkuvõttev ja iseloomustav. Aasta algul käis veel elu koroona siniste maskide rütmis, millele lisandus juba varakult kollane Ukraina lipult. Suvi sai paksult sini must valget, Narva tanki ümbritsenud poleemika juures. Sügisele andsid punast tooni hinnatõusud. Mis värve see aasta veel kannab… Just sellist ärevat erutus pakub hilissuve õhtul järve ääres pääsukeste parve sattumine. Kõik su ümber liigub ja keeb.

Lehed