Breadcrumb

Evi Tihemetsa näitus „Pühapäevapildid“ ja Malle Leisi „Floora müsteeriumid“

24.11.2022

25. novembril kell 19, kui Tartu Aparaaditehases toimub seitsmes Galeriide öö, avaneb „tARTu poes" Evi Tihemetsa näitus „Pühapäevapildid". Galerii teisel korrusel saab näha Malle Leisi väljapanekut „Floora müsteeriumid". Programmis on veel kohtumine Hersoni kunstniku Viktoria Berezinaga ning õhtu lõpetab Ukraina ansambli „Tri Ukropa" etteaste.

Evi Tihemetsa näitus põhineb 1999. aastal Kadrioru Kastellaanimajas toimunud samanimelisel näitusel. Pealkiri näitusele oli tol korral tulnud iseenesest. „Oli rõõmus kevadine aeg ja intensiivne tööperiood. Võib-olla oli põhjus veidi ka selles, et mõned tööd olid pühapäeval tehtud," meenutas Tihemets. Kõik väljapandud tööd olid nii tol korral kui ka nüüd kollaažitehnikas ja puitalusel. „Tahaksin sel puhul oma venda meenutada, kes oli puidutöö meister ja rõõmsalt nõus tegema mulle aluseid, mille peale sai kergesti trükitud graafilisi töid kleepida," rääkis kunstnik. Ta lisas, et tegemist on ainueksemplaridega. „Neid töid oli päris tore paarikümne aasta tagant avastada ning näitust on olnud väga põnev uuesti kokku panna ja mõtestada." Evi Tihemetsa näitus toimub koostöös galerist Meelis Tammemägiga.

Lisaks saab galerii „tARTu pood" teisel korrusel näha juba varem avatud Malle Leisi näitust „Floora müsteeriumid". Malle Leisi näol on tegu Eesti kunstiklassika ühe säravaima legendiga, kelle loomingut sai viimati Tartus näha 2014. aastal, kui Tartmusis avati tema näitus „Kollane suvi".  Leisi loomingu kesksemaks märksõnaks on katkematu huvi taimemotiivide ja looduse vastu. Leisi kujutatud floora võib paista esmapilgul lihtne ja dekoratiivne, kuid looduse rikkaliku ilu kujutamise all võib tajuda ka filosoofiliselt sügavaid mõtisklusi, kus kevadel tärganud liblest saab sügisel vili ja sünnist saab surm. Nendest akvarellidest võib otsida elu ringkäigu ja seda saatvate müsteeriumide kujutamist. Malle Leisi näituse avamisel toimus podcasti „tARTu hääl" avalik salvestus, kus Sandra Jõgeva avas oma ema, Malle Leisi kujunemislugu kunstnikuks. Juttu tuli olmeluksusest, kunstivõltsingutest ja koloriitsetest Malle Leisi kaasaegsetest. Episoodi saab kuulata siin: tartupood.ee/podcast-tartu-haal/malle-leisi-loominguohtu

Kogu õhtu vältel on galeriis „tARTu pood" kohal Hersonist pärit kunstnik Viktoria Berezina, kes esitleb Eesti-Ukraina kalendrit ning Eestis valminud kollaažisarja. Galerii värvilaik kuulub sel korral kunstnik Riina Varolile, kes näitab „tARTu laigi" seinal kolmemõõtmelisi kollaaže. Kell 22 lõpetab õhtu Ukraina ansambel „Tri Ukropa".

Evi Tihemetsa ja Malle Leisi näitused jäävad galeriis „tARTu pood" avatuks kuni 30. detsembrini 2022. 

Lisainfo:
Raul Oreškin
tARTu pood
Kastani 42, 50410 Tartu, Estonia
Tel: +372 5884 4909
K-L 12.00-18.00

tartupood.ee
facebook.com/tARTupood
instagram.com/shop_of_tartu

Tagasi algusesse