Galerii Metropol 6m2 kutsub: Üheksanda märtsi festival väikse hilinemisega

17.06.2021

Tere tulemast pidulikule perfokate-kunsti-muusikaõhtuga 9. märtsi tegevuskunstifestivalile, mis õnneks vaid kümnepäevase viivituse tõttu, toimub sel aastal 19. juunil algusega kell 17:00.
 
9. märtsi tegevuskunstifestival on Taave Tuutma algatusel korraldatav kunstisündmus, mis on järjepidevalt toimunud alates aastat 1996. Igakordselt on festivalil olnud pealkiri või teema, mille ümber on koondunud näitused, performance’id, luuletajate ning muusikute esinemised ja palju muud kirevat.
 
Õhtut alustatakse näituse avamise ja Aapo Ilvese kontserdiga. Hõigatakse välja alternatiivse kunstiauhinna FÜÜRER PRAISS 2021 nominendid, kes hakkavad valmistuma sügisel toimuvaks võistlusnäituseks. Performance´itega esinevad Henri Hütt, Mari Aaltonen ja Käpiknukuteater Käpardid. Valitakse Mister Metropol.  
 
17.00 Näituse avamine
18.00 Aapo Ilvese kontsert
18.45 Henri Hütt
...edasine ajakava pole kivist
 
Näitus Global Happiness
Osalevad kunstnikud: Eleriin Ello, Triinu Jürves, Annika Tont, Lilli-Krõõt Repnau, Britta Benno, Mari Prekup, Mari Kütas, Mari Kartau, Taave Tuutma, Hannah Harkes, –> Noolegrupp, Johanna Sipilä, Niina A Kaarnamo, Hans Overvliet jt....
 
Kotid-kohvrid-korvid-panged… on kohustuslik märksõna ja formaat, millega kutsuti mänguliselt suhestuma. Luksuslik reisikohver ja pagulase pamp sümboliseerivad kõrvutamisel ebavõrdsust, seljakott pandeemiavangis rändurile igatsetud teelolekut. Õnnetunnet võivad tekitada toitu täis ostukorv või kaks 6-pakki õlut kilekotis.  Mure- ja rõõmukoormad on sageli kõrvuti ja ütluse: “Olen õnnelik”, tähendus sõltub tihti toonist, millega see öeldud on.
 
Näituse vorm tõukub Hollandi kunstniku Hans Overvlieti projektist “i.d. of inequality” https://issuu.com/.../20_hans_distant_xxi_inequality_liggend ja selles peategelaseks olev plakat osaleb samuti näitusel. 
F
estivali algataja ja eestvedaja Taave Tuutma: „On ärev, pandeemiate ning kliimamuutuse aeg ning sellele kõigele vastukaaluks, tahaksin tuua argiellu pisut rõõmu, värvi ja midagi ilusat. Üheksanda märtsi tegevuskunstifestival on selleks igati hea väljund. Rõõm ei ole konkreetne asi ning igaühe fantaasia on kutsutud leidma väljundit, mis ei mahuks murekoorma elik Non-happi(y)ness-i raamidesse.“
 
Üritus Facebookis
Aadress: Vana-Kalamaja 46, Tallinn
Tagasi üles