Breadcrumb

Haus galerii sünnipäeva näitus „Alates 1997“

24.11.2023

Haus galerii 26. sünnipäeva näitus on nüüd avatud!

Haus Galerii ülakorruse saalis on eksponeeritud valik teoseid kunstnikelt, kellega oleme teinud koostööd n-ö aegade algusest ning kelle looming on saanud vaieldamatult osaks meie imagost.

Näitus loob rütme ja meeleolusid ajaliinil, kus esimesed teosed on loodud 1990. aastatel,  mil galerii oma tegevust alustas, kulgedes läbi paari aastakümne tänapäeva. Kui Toomas Vindilt on eksponeeritud tema hiljutine maal, sümboliseerides aastatepikkuse koostöö kestvust, vaadates tema 2023. aasta erksasse, suvisesse maastikku, vindilikult omases laadis, siis Jüri Arraku teos Varjud müüril on valminud 1991. aastal, mil toimusid pöördelised muutused eesti poliitikas ja majanduses, mis tegid eraettevõtluse loomise laiemalt võimalikuks.

Näitus Haus Galeriis jääb avatuks kuni 9. detsembrini.

Loe näituse kohta lähemalt siit.

Kindlasti on neid autoreid, keda galerii sünnipäevakuu konteksti loetleda, rohkem, ent tehes valikuid valikutest esitleme seekordsel väljapanekul alljärgnevat loojate nimekirja  eesti moodsa kunsti klassika varamust:

Jüri Arrak, Toomas Vint, Andres Tolts, Mare Vint, Jaan Elken, Paul Allik, Anne Parmasto, Uno Roosvalt, Mari Roosvalt, Leonhard Lapin, Juss Piho, Rein Kelpman, Malle Leis, Tõnis Vint, Enn Põldroos, Rene Kari, Siim-Tanel Annus.

Lisainfo:
Haus galerii
Tel: + 372 52 77 334
E-post: haus@haus.ee
Uus tänav 17, 10123 Tallinn
E–R 11.00–18.00, L 11.00–16.00

Tagasi algusesse