Breadcrumb

Henri Hüti väljasõit Narva: „Peatusest peatusesse” ehk väljasõit teadmatusse

12.05.2022

Ootame teid ainukordsele väljasõidule! 

Koreograaf Henri Hüti uurimus Sõltumatu Tantsu Lava avaliku ruumi koreograafia residentuuris hakkab lõpule jõudma ning päädib laupäeval, 14. mail väljasõiduga Tallinnast Narva.

„Peatusest peatusesse” ehk väljasõit teadmatusse

FB üritus: https://www.facebook.com/events/681864873120486
STLi kodulehel: https://stl.ee/residents/avaliku-ruumi-koreograafia-residentuur/ 

 AJAKAVA 

kell 11:14
Rong liinil Tallinn-Narva, mille igas peatuses avaneb kogukondade poolt loodud kunstiline hetk.

NB! Väljumine Balti Jaamast! Hilisematest peatustest pealetulijad, vaadake oma peatuse täpset aega: www.elron.ee. Osavõtt rongipiletiga.

kell 15:00
Narvas Kunstiresidentuuris Peeter Kormašovi raamatu „Peatusest peatusesse” (Narva eri) esitlus.

kell 17.00
Äärealade uitav tuur Kreenholmi Manufaktuuri aladel (kestus 1.5h).

+++ muusika/tants/jutustamised

PS!
kell 17:25 viimane rong Narva-Tallinn (Kreenholmi tuuril osalejad sellele ei jõua).

PPS!
kell 19:30 viimane buss Narvast Tallinnasse (salareivil osalejad sellele ei jõua).

Esinejad 

Henri Hütt (koreograaf)

„Minu uurimus loo jutustamise hüper-võimalikkusest jõuab lõpule väljasõiduga Tallinnast Narva. Transport läbib sihtpunkte lineaarselt, kuid kas sama lineaarsus kehtib ka loo peatükkidega, mille kujundajateks on kohalikud kogukonnad ning mille tervikpilti tunnistavad vaid algpeatusest lõpp-punkti reisijad?
Mind on alati võlunud mõte, siseneda kunstiliste kogemuste sfääri ning väljuda geograafiliselt hoopis teises lokatsioonis. Käesolev avaliku ruumi koreograafiline eksperiment teeb katse nimetatud muutuse suunas. Peatused: liikumisest nii tühjad, kuid stsenaariumi muutustelt nii tähenduslikud. Kas kunstil on nii palju mõjuvõimu, et näiteks algselt Tapale reisida sooviv kodanik vaatab kõik kujundatud hetked lõpuni ning avastab end Narvas?”

Peeter Kormašov ((aja)kirjanik)

„Minu teise raamatu „Peatusest peatusesse” tuur jõuab Tallinna ja Tartu järel Eesti suuruselt kolmandasse linna, Narva. Narva on nagu Berliin, kus toimub suur osa raamatu tegevusest: linn, mis asub maailmade piiril, on palju kannatanud, aga rajanud selle pinnalt uue identiteedi.
„Peatusest peatusesse” viib Berliini peidetud nurgatagustesse, Šveitsi lumiste mägede vahele ning Austraalia otsatutele tasandikele. See pole mõnus road-trip, vaid hävingu ja enda uuesti üles ehitamise lugu. Võitlus enda kehtestamise nimel pärast seda, kui unistused on purunenud. Läbi riikide ja restoraniköökide kulgev jutustus räägib noorusest, eksimustest ja armastusest – aga võib-olla ka teest iseendani.
Mis tunne on olla sisserändaja? Ja kas millenialitele omane eneseotsing viib sihile ning 20. sajandil võidule pääsenud eksistentsialismi ja nihilismi järel tuleb uuesti romantism?”

Tagasi algusesse