Breadcrumb

Jaanus Samma ja Hansel Tai duo-näitus „Armastavates kätes: mineviku ühendamine tulevikuga”

08.05.2023

12. mail kell 17.00 avatakse Vana-Võromaakultuurikojas Jaanus Samma ja Hansel Tai duo-näitus „Armastavates kätes: mineviku ühendamine tulevikuga”. Näituse kuraator on Mari Škerin.

Kunstnikud Jaanus Samma ja Hansel Tai on armastavate käte fookuses. Juba mitmeid aastaid on mõlemad isikud olnud kuraatori tähelepanu keskmes, kuna nende looming on tugevaid emotsioone tekitanud. Näitusel on kombineeritud erinevaid meediume hõlmavaid teoseid, kuid põhirõhk on pandud installatsioonidele ja ehetele.

Näitus on austusavaldus kahele kunstnikule, kelle hoolivus ja tundlikkus nende poolt valitud teemade suhtes on kuraatori jaoks erakordselt muljetavaldav. Škerin võtab kunstnikud omakorda sooja embusesse ja esitleb nende töid parimal võimalikul viisil. Valitud teosed on olnud varasemalt näitustel nii Temnikova & Kasela galeriis kui ka Museum of Arts and Design (MAD) galeriis New Yorgis. Küll aga saavad seesuguse tandemina valgust uued tahud. Valitud kunstnike kombinatsioon on kuraatorini jõudnud väga intuitiivselt. Ta sõnab: “On tunda äratundmist ja kõhklusi – olenevalt sellest, kuidas see erinevatel päevadel välja paistab, kuid kui on esil algimpulsist tulenev tunne, siis tundub kõik nii tuttavlikult soe ja paigas”.

Näitusele valitud tööd loovad ruumi, mis kutsuvad külastajad avastama, ilma et annaks liiga palju juhiseid selle kohta, kuidas ruumis liikuda, mida tunda või mida nähtust arvata.

On loodud hetke kõige ideaalilähedasem tulemus kuraatori isiklikust nägemusest, kus kohtuvad aktuaalsed teemad, meisterlik teostus, uuenduslikud mõtted ja pidev liikumine.

Jaanus Samma (1982) on multidistsiplinaarne kunstnik, kes on oma loomingus otsinud vastuseid minevikust, pakkudes ajaloolistele sündmustele, mõistetele ja esemetele alternatiivseid tõlgendusi ja lugemisviise. Tema laiahaardelise loomingu ampluaas leidub teoseid installatsioonidest kuni kudumite kujundusteni.

Samma on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide (MA) osakonna. Ta on pälvinud 2013. aasta Köler Prize’i Grand Prix’ ja publikupreemia. 2016. aastal oli Samma Kristjan Raua preemia laureaat. Samma töid on Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi, Kiasma ja Aine kunstimuuseumi kogudes.

https://www.jaanussamma.eu/et/

Hansel Tai (1994) on ehtekunstnik ja –disainer, kelle töö fookuses on internetijärgne ajajärk, kus kõike loomulikku varjutavad kehakultus, deformatsioon, subkultuurilised märgid ja kõrgläikega metall. Cybersmithi (e. k. kübersepp) suurim väljakutse seisneb selles, kuidas esitada ja materialiseerida virutuaalseid ideid.

Pärast õpinguid Hiinas lõpetas Hansel Tai Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala (MA) cum laude. Tai on 2019. aasta Barcelona Enjoia’t MISUI auhinna võitja. Tema looming on Hollandis asuvate Arnhemi ja Apeldoorn CODA muuseumite püsiekspositsioonis.

https://hanseltai.com/

Näitus jääb avatuks 2. juulini 2023.

Näituse kuraator: Mari Škerin
Graafiline disain: Henri Kutsar
Galerii tänab: Siim Asmer, Indrek Kits, Jaan Škerin, Lauri Kütt, Merle Nisuma
Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital

Lisainfo:
Mari Škerin / galerist
E-post: mariskerin@gmail.com
Tel: +372 5344 9447

https://facebook.com/vanavoromaakultuurikoda/
https://www.instagram.com/vanavoromaakultuurikoda

Vana-Võromaa kultuurikoda
Katariina allee 11, Võru, 65608
K–P 10.00–18.00

Tagasi algusesse