Breadcrumb

Kadri Toomi näitus „Maa all ja maa peal / Above and Beyond Landscape“

15.09.2023

Kolmapäeval, 20.09.2023 kell 11.30 avab graafik Kadri Toom (1984) Toompea lossi kunstisaalis isiknäituse „Maa all ja maa peal / Above and Beyond Landscape“. Näitus jääb avatuks 17. novembrini 2023. 

Avamisele tulla soovijatel palume teatada tulekust aadressile elin.kard@eaa.ee hiljemalt teisipäeva, 19.09.2023 ennelõunaks. Avamisele palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Näitusel on väljas Kadri Toomi graafikateosed seeriatest „Õhulaev ja kasvuhooned”,
„Nägemisviise perifeeriast” ning „Maa all ja maa peal”. Näitusel eksponeeritud teosed peegeldavad inimese püüdlust sekkuda looduslikesse protsessidesse, neid ise disainida ning jäljendada. Seal kohtab vihjeid kujundatud maastikest, taimestike ja arhitektoonide hübriidkooslustest, elustiku jäljendamisest, troopikast ja disaini ihalusest. Kadri Toomi graafilised vaated moodustavad justkui horisondil paikneva maastiku silueti, millel toimuvad mängud arhitektoonika, arhitektuuri ja muteerunud taimestikuga.

Olles üles kasvanud Lõuna-Eestis, ümbritsetuna ümaratest järvedest ja künklikest
pinnavormidest, on see kogemus kunstnikku ja tema loomingut jõuliselt mõjutanud. 
Teostes toob kunstnik esile kohaspetsiifilisi visuaalseid maapinna rütme ja kihte ning kohtadega seotud nähtamatuid aistinguid.

Kadri Toom (1984) keskendub loomingus eksperimentaalsele kaasaegsele graafikale. Kadri Toomi paeluvad teemad, mis on seotud elukeskonna ja ruumiga. Toomi kõige hiljutisem looming tõukub maastiku kogemusest, nii ekraanidel, linnaruumis kui ka perifeersetel väljadel. Loomingus jäävad kõlama kollaažilikud vaikelud, mis peegeldavad tänapäeva inimese mõtteviisi ning ruumitunnetust. Teostes kasutab ta graafika- ja fototehnikaid
ning kombineerib neid värvipindadega ning tema loomingut iseloomustab püüd väljuda graafika traditsioonilisest vormist. Toom kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse. Juhendab Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas tudengeid vabagraafika kursustel. Kadri Toom on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna aastal 2006 ja Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistrikraadiga 2009. aastal. Õpingute ajal täiendas end Erasmuse stipendiaadina Saimaa Rakenduskõrgkoolis (Saimaa University of Applied Sciences) Soomes. Pärast õpinguid on ta viibinud erinevates residentuurides, osalenud mitmetes rahvusvahelistes kunstiprojektides ja töötubades. Isiknäitusi on tal lisaks Eestile olnud Lätis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Šveitsis ja Tšehhis.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Lisainfo:
Toompea loss
Lossi plats 1a
15165 Tallinn
E–R 10.00–16.00

Tagasi algusesse