Breadcrumb

Kairi Orgusaare ja Kati Kerstna näitus „Bioloogilised iseärasused“

16.09.2024

Teisipäeval kell 18.00 OKAPI Galeriis  avatakse  Disainiöö raames Kairi Orgusaar ja Kati Kerstna näituse „Bioloogilised iseärasused“. Näitus jääb avatuks kuni 5 oktoober. 

„Klaasi ja valguse suhe on meid alati inspireerinud, samuti looduslikud - bioloogilised vormid, jooned, iseärasused. Nüüd kavatseme selle kõik liita üheks tervikuks.

Bioloogilised, botaanilised vormid ja struktuurid toimivad äärmiselt erinevalt - esineb nii arhitektuurset imepärast korrastatust kui tõeliselt inspireerivat, napakat kaost, aga sealjuures on kõigel sellel alati ka põhjus - mõnikord või isegi enamasti on see meie jaoks arusaamatu, aga igal detailil, igal kooslusel on oma kindel eesmärk, oma põhjus ja ülesanne.
Oma uutes valgusobjektides loodame saavutada midagi sarnast - paika panna kindlad valgusmustrid, neid tekitavad klaasstruktuurid, toestavad konstruktsioonid ja modelleerida bioloogiast inspireeritud, iseäraliku ning isegi äraspidise või peidetud loogikaga moodustisi, mille koondnimetuseks on meie jaoks valgusobjektid.“

Kairi Orgusaar (s 1969) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala (1995), aastal 2002 omandas ta magistrikraadi klaasikunstis. 1996. aastast alates on ta osalenud näitustel erinevates galeriides ja muuseumites Eestis ja kaugemal, sh Jelagini saare Klaasikunsti Muuseumis St. Peterburis Venemaal, Soome Klaasikunsti Muuseumis Riihimäel,  jm. Orgusaar on kolmel korral pälvinud Eesti Kultuurkapitali maakondliku aastapreemia. Tema töid leidub Ernsting Stiftung Alter of Herdingi klaasikogus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogus ning mitmetes erakogudes. Alates 2004. aastast tegutseb Orgusaar oma klaasistuudios OÜ Kunivorm, aastast 2010 on ta Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuse asutaja ja juhatuse liige.

Kati Kerstna (s. 1970)  on kunstnik, kes võtab sõna keskkonna teemadel. Ta peab oma loomingus oluliseks mõtete ja sõnumi edastamist ning teeb seda läbi erinevate materjalide ning meediumite sidumise.Viimastel aastatel valminud tööde sisuks on olnud nt. keskkonnareostus, kliima soojenemine, metsade raie jms. Klaas materjalina on tihti taaskasutatud ja kohati pärit ka varasematest töödest. Enamasti väljendab ennast läbi kineetiliste installatsioonide, kus klaas on kombineeritud nii teiste materjalide, kui ka elektroonika, mootorite ja valgusega.

Valguse kaasamine on märgiline osa terviku loomisel – nii üksikute installatsioonide puhul kui ka erinevate näituste valguskujunduste puhul. Samuti on Kati Kerstna kureerinud mitmeid suuri nii eesti kui rahvusvahelisi näituseid Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Venemaal ning korraldanud Haapsalu rahvusvahelisi klaasisümpoosione.

Kunstnikud tänavad: Kultuurkapitali, Eesti Klaasikunstnike Ühendust, klaasistuudiot Puhu ja Okapi Galeriid. 

Lisainfo:
Okapi galerii
Niguliste 2, Tallinn
E-post: info@okapi.ee
Tel: +372 5688 1434
Okapi galerii on avatud: K-R 12
18 / L 1216

Tagasi algusesse