Kanada kunstnik: Vanessa Crosbie Ramsay Hamiltoni Arts Council’i Euroopa kunstnike vahetusprogramm 2021

19.11.2021

Multidistsiplinaarne kunstnik ja filmide looja Vanessa Crosbie Ramsay resideerub Eesti Kunstnike Liidu, Hamilton Arts Council’i ja The Cotton Factory (Ontario, Kanada) Euroopa kunstnike vahetusprogrammi raames 2021. aasta novembris Tallinnas.
 
Hamiltonis tegutsev Vanessa Crosbie Ramsay on tunnustatud kunstnik ja kunstiõpetaja, kes kasutab loomingus väljendusvahenditena filmi, videokunsti, narratiive, visuaalseid katsetusi, installatsiooni, skulptuuri ja kollaaži. Ramsay käsitleb teostes soopõhiseid takistusi, marginaliseerumist ja sotsiaalse võrdsuse teemasid. Ramsay vaatleb loomingu abil, kuidas kliimamuutus ja maailmaga seonduvad probleemid mõjutavad ebaproprtsionaalselt naisi ja teisi rõhutud kogukondi. 
 
„Igapäevastel jalutuskäikudel sel raskel aastal olen palju mõelnud sellele, mida tähendab olla kanadalane – varastatud maa, kolonialism, põlvkondadevaheline trauma, põlisrahvaste mõistmine suhetes üksteisega ja maaga. Olen mõelnud kultuurimälust ja kunstniku rollist oma riigi häbiväärse ajalooga toime tulemisel. Kuidas suudame elada kodanikena kollektiivselt koos? Millised on meie kohustused tulevaste põlvkondade ees ja maa ees mis meid hoiab?“
 
Tallinnas soovib Ramsay residentuuriperioodi jooksul pidada multimeedia jalutamispäevikut, kuhu kogub fotosid, visuaalset kunsti ja meediat, mis inspireeritud matkadest linnarohelusse ja igapäevastest kogemustest. Kanadasse naastes saab nendest audio- ja visuaalelementidest kollaaž segameedia installatsioonis.
 
Vanessa Crosbie Ramsay on omandanud York Ülikooli bakalaureusekraadi kunstis (Bachelor of Fine Arts) filmi ja video erialal ning lõpetas hiljuti magistriõppe McMaster Ülikoolis ,,Gender Studies and Feminist Research” alal.
 
Eesti Kunstnike Liit
Eesti Kunstnike Liidu peamised eesmärgid on visuaalse kunsti edendamine Eestis, kunstnike toetamine ja neile töö- ning esitlustingimuste loomine.
 
The Hamilton Arts Council
Hamiltoni Kunstinõukogu kujutab professionaalselt jätkusuutlikku, uuenduslikku, mitmekesist ja mõjukat kunstide kogukonda.
 
The Cotton Factory
1900. aastal ehitatud endine Imperial Cotton Company on ümber kujundatud loomelinnaku kompleksiks, kus asuvad töökojad, ateljeed ja kontoripinda kunstnikele, fotograafidele ja loovatele professionaalidele. 
 
Meediakontaktid:
Elin Kard – Eesti Kunstnike Liit elin.kard [at] eaa.ee
David Hudson – Hamilton Arts Council community [at] hamiltonartscouncil.ca
Tagasi üles