Breadcrumb

Kirke Kangro ja Sheri Willsi „Su hingamise pidulik manitsus“

04.02.2020

Neljapäeval, 06.02.2020 kell 18.00 avavad Kirke Kangro ja Sheri Wills Hobusepea galeriis näituse „Su hingamise pidulik manitsus”. Näitus jääb avatuks 23. veebruarini 2020.
 
Nüüd, nagu tollalgi, muutun ma kiviks
sinu juuresolekul, meri,
kuid ei usu enam, et väärin sinu
hingamise pidulikku manitsust
 
Eugenio Montale
 
Inimene vaatab merd ja tema materjal hakkab muutuma. Meri: vaadata midagi, mis ei ole meie. Lahustuda, kokku variseda. Olla ääretu, mitmesugune ja sealsamas paigal. Selle vaate paneks ta seinale. Sädelus, aktseleratsionism. Minna tagasi, mikroosakestena. Teistsugune inimene, teistsugusest materjalist vaade.
 
Näitust saadab kujutlus iidsest, kestvast, sekkumatust eksistentsist. Stiihiast, mis võlub oma allumatusega. Pealkirjas kasutatud Eugene Montale luulerida tuletab meelde nostalgiat kontrollimatust loodusest. Ja inimese lootusest selle rüpes enesest eemalduda. Siin on idee vägevast, meid endasse hõlmavast ja meist puutumatust, mis suudab end ise puhastada. Luuletuse meri heidab endast välja „kasutu räbu“, inutili macerie. Tegelikult on meie jäljed igal pool. Tuleb mõõta rannakarbi südamelööke, et tõdeda oma räbu ootamatut võimu.
 
Installatiivsed teosed tegelevad vaateliste naudingute ja nende evolutsiooniga. Galerii-keskkonnast avaneb vaade, mida püüab kontrollida kunstnik. Või püüab ta näidata hoopis midagi kontrollimatut.
 
Kirke Kangro töötab installatsiooni, skulptuuri, video ja performatiivsete teostega, mille tulemeid iseloomustab selgelt välja puhastatud metafoorika. Installatiivsetes töödes kasutab ta minimalistlikke ja mõneti lüürilisi vahendeid ruumiolukordade analüüsimiseks ja paradokside väljamängimiseks. Tema praktika keskendub kontseptuaalsete materjalide keelele ja tähenduse ehitamisele – otsides inimliku kujutlusvõime piire ja laienedes universaalsetele ideedele keskkonna ja eksistentsi üle.
Ta on kureerinud mitmeid rahvusvahelisi näitusi ning töötab Eesti Kunstiakadeemias professori ning vabade kunstide dekaanina.
 
Sheri Wills töötab filmi, video-performance'i ja installatsiooni meediumis ning tema teoseid on eksponeeritud rahvusvahelistel näitustel - sh. isikunäitused Director's Lounge'is (Berliin), the Robert Beck Memorial Cinema's (New York) ja Rahvusvahelisel Eksperimentaalkino Ekspositsioonil. Willsi teosed on linastunud Londoni ja Rotterdami filmifestivalidel ning New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumis. Sheri Willsi loominguga oli siinsel publikul võimalus tutvuda 2018. aastal Draakoni galerii keldrisaalis toimunud isiknäitusel „Mida valgus mäletab?“.
 
Kunstnikud tänavad: Eesti Kultuurkapital, TalTech’i Meresüsteemide lnstituut, AS Basseinikatted, Riisipere Puit, Keskkonnaagentuur, Rhode Island School of Design, Eesti Kunstiakadeemia, Kai Künnis-Beres, Ivan Kuprijanov, Toivo Lehtmets, Ain Kilk, Tatiana Kuznetsova, Anastasiia Kovtun-Kante, Tanel Tätte, Hans-Otto Ojaste, Maarja Kangro, Anna Magdaleena Kangro, Neeme Külm, Andrus Lauringson, Margit Säde, Madis Luik, Tarvo Varres.
 
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS
 
Lisainfo:
Hobusepea galerii
Gsm: +372 56 451 591
         +372 52 85 324
Tel: +372 6 276 777
E-post: galerii@eaa.ee
Hobusepea 2, Tallinn 10133
K‒E 12.00‒19.00
Tagasi algusesse