KKEK kutsub kunstibussiga Ida-Virumaale Kohtla-Nõmmele kaasaegse kunsti näituse avamisele!

11.06.2021

17. juunil avaneb Eesti Kaevandusmuuseumis Kohtla-Nõmmel kaasaegsete kunstnike grupinäitus pealkirjaga „Kohanemine kahanemisega“. Näitusel osalevad kunstnikud Anna Škodenko, Anne Rudanovski, Darja Popolitova, Edith Karlson, Eléonore de Montesquiou, Jevgeni Zolotko, John Grzinich, Laura Kuusk, Sandra Kosorotova, Varvara & Mar. Näituse kuraator on Francisco Martínez.
 
Kunstibuss väljub 17. juunil kell 14.00 Draamateatri kõrvalt (Pärnu maanteel, suunaga Viru hotelli poole).
 
Näituse avamisel toimub kell 18.00 kuraatorituur (inglise keeles) ja esineb DJ Raul Saaremets. Süüa pakub gruusia trahter Mimino ja jookidega toetab Purtse pruulikoda.
 
Buss alustab tagasisõitu Tallinnasse kell 20.00.
Kunstibuss on tasuta, kuid palume eelnevalt registreeruda enne 15. juunit aadressil kaarin [at] cca.ee.
 
Näitusest
Endise Kohtla kaevanduse administratiivhoone ekspositsiooni sekkuvad kunstnikud tegelevad sellega, mis toimub kahanemise või lagunemisena kirjeldatavas seisundis. Kümme kunstnikku pööravad oma tähelepanu katkisele maailmale ja asjade haprusele.
Spetsiaalselt selle näituse jaoks loodud kunstiteosed tegelevad modernsuse ja sajandipikkuse progressi kõrvalnähtudega Ida-Virumaal. See piirkond on sotsiaalne laboratoorium, kus on kaalul Eesti tulevik ning kus saavad vastuse sellised võtmeküsimused nagu loodusressursside jätkusuutlik kasutus, sotsiaalne integratsioon, lõhestumine maa- ja linnaalade vahel ja infrastruktuuride hooldamine.
Näituse „Kohanemine kahanemisega“ kaudu küsitakse, kuidas luua kestlikke lahendusi ja kohaneda modernsuse ülejääkidega. Positiivsete žestide ning kõrvalejäetud ressursside taaskasutuse kaudu luuakse võimalus jätkusuutlikkuse ja kestlikkuse suurendamisele.
 
Kunstibussi toetab Põhja- ja Baltimaade mobiilsusprogramm.
 
Lisainfo:
Kaarin Kivirähk
E-post: kaarin [at] cca.ee
kommunikatsioonijuht
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Tagasi üles