Breadcrumb

Kogukonnanäitus „On ütlemata vinge teid kõiki näha!”

01.06.2020

Reedel, 5. juunil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis kogukonnanäitus „On ütlemata vinge teid kõiki näha!”. Näituse koostaja ja kujundaja on kunstnik ja kunstist kirjutaja Kaire Nurk.
 
Tegemist on subjektiivsetel tunnetusalustel kujunenud näitusekomplektiga, mida Nurk on enda sõnutsi kureerinud justkui juba 30 aastat. Näitusel osalevad autorid, kelle loomingust / näitustest on ta olnud inspireeritud ja tundnud vajadust kirjutades pikemalt neisse süveneda. Kuna kogunemine leiab aset reaalruumis, mis on teatavasti piiritlev, siis on ka see esinejate hulk veelkordselt valikuline, rohkem need autorid, kellest Nurk on kas sagedamini kirjutanud või kellega enam lävinud või koostööprojekte teinud. Seetõttu määratleb ta ka projekti kogukonnanäitusena.
 
Osalevad kunstnikud: Vano Allsalu, Jüri Arrak, Eike Eplik, Virge Jõekalda, Markus Kasemaa, Jüri Kask, Eve Kiiler, Kiwa, Lola Liivat, Eve Luik, Kaie Luik, Mare Mikof, Ede Raadik, Jüri Ojaver, Terje Ojaver, Kaido Ole, Uwe Schloen, Jevgeni Zolotko, Tiina Tammetalu, Enn Tegova, Jaan Toomik, Maria-Kristiina Ulas.
 
Kaire Nurk lisab: „Kuna olen kirjutanud oma kolleegide loomingust, siis olen vältinud igasugust nn (kunsti)kriitikat, ja eelkõige tegelenud – interpretatsiooniga. Seetõttu ka söandasin kolleege kutsuda projektis osalema. Ühest küljest on see näitus katse visualiseerida minu kui kirjutaja tekstiline tegevus, teisest küljest on see tänuavaldus kolleegidele ja kolmandaks – põnev loominguline väljakutse tuua kokku autorid, kes muidu kunagi ei kohtu ning luua mitmeplaaniline emotsionaalne ja sõnumlik tervik.”
 
Näitust saadab ka ühekordne kergetrükis valikuga ilmunud artikleist.
 
Kaire Nurk (snd 1960) on õppinud Tartu Ülikoolis nii ajalugu, filosoofiat kui ka maalikunsti. Ta on üks viljakamaid kunstist kirjutajaid Eestis. Kunstnikuna näitustel osalemise kõrval on Nurk kureerinud-kujundanud ka mitmeid näitusi.
 
Näitus jääb avatuks 28. juunini.
 
Lisainfo:
Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
Tel: +372 5562 1192
E-post: produtsent@kunstimaja.ee
 
Tartu Kunstimaja
Vanemuise 26, 51014 Tartu
K–E 12.00–18.00
www.kunstimaja.ee
www.facebook.com/kunstimaja
Tagasi algusesse