Breadcrumb

Kolmele näituse avamisele Ida-Virumaal kunstibussiga Tallinnast

08.01.2024

Reedel, 12. jaanuaril toimuvad Ida-Virumaal kolme näituse avamised, kuhu on Tallinnast võimalik saada KUNSTIBUSSIGA.

Buss stardib Tallinnast, Eesti Kunstiakadeemia eest (Põhja pst. 7) kell 13.30 ning jõuab Tallinnasse tagasi orienteeruvalt kell 23.30.


————————————————————————

ESIMENE PEATUS: 16.00 SillART Galerii, grupinäitus „Kolmas vahetuses. Töö lõpp“

Sillart kunstigaleriis avatakse grupinäitus, mis toob kokku Ida-Virumaa muuseumide kogudes olevad taiesed ja kaasaegse videokunsti. Näituse keskmes on Kai Kaljo, Ivar Veermäe, Eléonore de Montesquiou, Marge Monko, Raivo Kelomehe ja Maria Kapajeva videokunsti teosed, mida on kõrvutatud Ida-Virumaa muuseumikogudest pärit maalide ja graafikaga. Näitus tegeleb Ida-Virumaal jätkuvalt aktuaalse ja tundliku teemaga: traditsioonilise tööstuse, töökohtade kadumise ning töö ja töötamise viiside muutusega.

Näituse kuraatorid on Eesti Kunstiakadeemia tudengid Milena Appajeva, Õnne Paulus ja Siim Raie.

Näituse event: https://fb.me/e/TAuYZ8nE

————————————————————————

Start Narvasse 17.30

————————————————————————

TEINE PEATUS: 18.00 Narva Kunstiresidentuur
Narva Kunstiresidentuuri esimese korruse näitusesaalis avatakse noore maalikunstniku DARIA MOROZOVA NÄITUS „SAADA UUEKS“.


Daria Morozova (2002) on Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liidu (ENKKL) liige ja Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna maali eriala tudeng. Tema peamiseks huviks on kaasaegsed vene rahvuse probleemid, keskendudes teemadele nagu keeleline barjäär, kohanemine ning üksildus maailmas.
Morozova soovib suurima vene elanikkonnaga Eesti linnas, Narvas, lahata eesti venelaste identiteedikriisi.

Näituse event: https://fb.me/e/57p6V4Qvx

————————————————————————

MARINA NOSKOVA NÄITUS „7 UNENÄGU MINU EMALE“ avatakse residentsi teise korruse kinosaalis. Noskova filmiinstallatsioonil põhinev näitus on poeetiline ja isiklik dialoog emigratsioonis oleva tütre ja tema Venemaal elava ema vahel. Marina Noskova on Tatarstanist (Vene Föderatsioon) pärit ja Eestis elav filmirežissöör, kes on töötanud peamiselt dokumentaalfilmi valdkonnas. Filmiinstallatsioon väljendab igatsust tõelise läheduse järele oma ema kodumaaga, hoolimata diktaatorliku reaalsuse keerukusest.

Kell 18.45 toimub näitusel kuraator Anita Kodaniku sissejuhatus, peale mida on võimalik 40-minutilist installatsiooni algusest lõpuni vaadata.

Näituse event: https://fb.me/e/3YNtdtCxz

————————————————————————

Buss alustab tagasiteed Tallinnasse umbes 20.30.

————————————————————————

Kunstibussil osalemise tasu on 5 eurot.

Registreerimiseks palume täita registreerimisvorm: https://forms.gle/NKkNwUwJeyQoMGGi8

NB! Kohtade arv on piiratud ning juhul kui te peale registreerimist ei saa siiski üritusel osaleda, palume sellest aegsasti teada anda!

Kolmikavamist toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse ja Visuaalkultuuri Instituut, Narva Kunstiresidentuur.

Lisainfo: Anita Kodanik, anita.kodanik@artun.ee

Tagasi algusesse