Breadcrumb

Kulla Laas "Õhust ankur"

09.04.2019

11.04 - 27.04.2019
Draakoni galerii
 
Kolmapäeval, 10.04.2019 kell 18.00 avab KULLA LAAS Draakoni galeriis isiknäituse „Õhust ankur”. Näitus jääb avatuks kuni 27. aprillini 2019.

Kunstnik käsitleb näitusel kohalolu ja puudumise paralleelsust. Mõjutustega fotograafiale omasest kaadri valikulisusest, teatri- ja filmiruumist ning teadvustades vaataja kohalolu, luuakse alus mitmekihiliseks ruumikogemuseks, milles on samaaegselt tulekut ja minekut, lähedust ja kaugust, esikülge ja tagatuba, pealispinda ja sisikonda.

Kulla Laas: “Jätkan näitusega koha- ja vaatepunktispetsiifiliste installatsioonide seeriat, mille keskmes on argine füüsiline keskkond – asjade seis ning selle psühholoogiline mõõde. Mind huvitab kuidas saab igapäevase mateeria kaudu avada sellesse justkui salvestunud inimlikke otsinguid ja emotsionaalseid seisundeid. Sel korral mängib esitamisele tuleva olukorra fragmentaarsus end välja aga natuke teisiti kui varasemate teostega. Esiplaani illusioon ei taotle mitte terviklikkust, vaid eelkõige asetatakse vaataja silmitsi tühja nurgaga, mis järgmisel sammul paljastub hoopis puuduva kohana ühest teisest ruumist.”

Kulla Laas on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna (MA 2017, BA 2013) ning täiendanud end õpingute kestel Emily Carr University of Art+Design’is Vancouveris, Kanadas. Laas on üks Rundum artist-run space'i asutajatest ja liikmetest. Hetkel töötab ta meistrina Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnas, annab loenguid, koordineerib Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali publiku- ja haridusprogrammi ning assisteerib Kohila Sümpoosioni korraldamisel. Tema viimaste isiklike projektide hulka kuulub isiknäitus “The Place I Was Looking to Find” Reykjavíkis galeriis Harbinger (aprill 2018) ning Tramway kultuurikeskuses Glasgows koos Kaisa Maasikuga kureeritud Eesti kunstnikufilmide programm “Katse ja eksitus” Tramway kultuurikeskuses (november 2018).

Kunstnik tänab: Sandra Mirka, Matis ja Meinar Mäesalu (Random Solutions), Katarina Klett, Eve Laas, Doris Tääker, Ott Kartau, Reimo Võsa-Tangsoo, Tõnis Jürgens, Cloe Jancis, Veiko Iliste (Deviis OÜ), Holger Orek (Säästva Renoveerimise Infokeskus)

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond.

Näituseid Draakoni galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.
 
Lisainfo:
Galerist Elin Kard
tel: (+372) 52 85 324
Draakoni galerii
E-L 11.00 - 18.00
Pikk 18
10133 Tallinn
Tagasi algusesse