Breadcrumb

Kunstnike liidu suur kevadnäitus 2021 avab uksed!

22.04.2021

Eesti Kunstnike Liidu esinduslik aastanäitus avab Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis uksed 3. mail ning on tänavu avatud kõigil nädalapäevadel.
 
Eesti Kunstnike Liidu 21. kevadnäitus toimub Tallinna Kunstihoone kõigil kolmel näitusepinnal ja annab tunnistust Eesti kunstnike loomingulisest jõust. Kevadnäitusel käsitletakse soo ja keha, performatiivsuse ja provokatiivsete väljaütlemiste, spirituaalsuse, ökoteadlikkuse, poliitilise ja esteetilise visiooni lõimumise, abstraktsiooni ümbermõtestamise, linnastumise ja keskklassistumise probleeme. Muidugi on näha ka pandeemiakriisist tõukuvad mõjutused.
 
Viimastel aastatel on põhinäituse kujundamisel püütud pakkuda kõigile kunstnikele võrdseid eksponeerimistingimusi. Tänavu astutakse veelgi samm edasi ja loobutakse visuaalselt mürarikkamatest ruumipindadest. Kunstihoones eksponeeritud tööd on vabalt koondatud ülal mainitud teemade alla ning tööde rütmi, tihedust ja paigutust orkestreerivad kuraatorid koostöös näituse kujundajaga. Teosed toetavad üksteist, algatades ühtlasi põlvkondade ja mitmekülgse kunstilise kujutuse elamusrikkaid üllatavaid dialooge.
 
Kunstihoone galeriis saab näha Siim Preimani koostatud näitust „Pealaest jalatallani“. See toob möödunud aastast kokku kuus kunstiteost, kujutades inimkeha ja selle äärmisi seisundeid.
 
Linnagaleriis eksponeeritakse Corina L. Apostoli kureeritud näitust „Väljas/Sees“, mis tutvustab väljaspool Tallinna kunstiasutuste mugavusi töötavaid loomeinimesi. Pealinnast eemal võivad kunstnikud ja loometöötajad leida võimaluse ning vabaduse vältida võimukeskuste mõnikord paindumatuid ootusi ja kokkuleppeid. „Väljas/Sees“ keskendub loomekogukondadele, mis on suunanud tähelepanu kodulinnale, ja annab võimaluse ebakindluse ning eraldatuse ajal oma olemuse üle mõtiskleda.
 
Kevadnäitust toetavad taas kunstikogujad Tiit Pruuli, Jaan Manitski, Riivo Anton, Aivar Berzin ja Rain Tamm, kes panevad välja publikuauhinna 5000 euro väärtuses. Oma lemmiku poolt saab Tallinna Kunstihoones ja galeriides hääletada kuni 23. maini ning enamikku teoseid on ka sel aastal võimalik endale soetada. Näituse lõpus toimub Kunstihoones publikupreemia üleandmise tseremoonia ja esitletakse kataloogi. Siis loositakse kõigi hääletanute vahel välja 500-eurone kinkekaart kunsti soetamiseks keskkonnas noar.eu, Vaata valikut näitusel eksponeeritud teostest siin.
 
Näituse kuraatorid on Corina L. Apostol ja Siim Preiman. Näituse kujundas Neeme Külm, kataloogi kujundas Maris Lindoja.
 
Näituse pildigalerii asub siin.
 
Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus „Kevadnäitus 2021“ toimub Tallinna Kunstihoones 3. maist kuni 30. maini, Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis kuni 23. maini. Näitus on tänavu erandkorras avatud kõigil nädalapäevadel kl 11–18.
 
Lisateave:
Sirli Oot
Tel: +372 5873 6841
E-post: sirli@kunstihoone.ee
 
Tallinna Kunstihoone
Vabaduse väljak 6
10146 Tallinn
K–P 12.00–18.00
 
Tagasi algusesse