Loomeliitude märgukiri Eesti Kultuurkapitali nõukogule

30.04.2021

Eesti Kunstnike Liit edastas 16. aprillil Eesti Kultuurkapitali nõukogule kunstiinstitutsioonide ja loomeliitude ühise märgukirja ettepanekutega „Ela ja sära“ stipendiumi suuruse sidumiseks tarbijahinnaindeksiga. Samuti stipendiumi pälvinud loovisiku tegevuse muutmiseks tööga võrdsustatud tegevuseks ja sellelt ravikindlustuse ning vanemahüvitise tagamiseks sotsiaalmaksu maksmiseks. Sotsiaalmaksu tasumine võiks kaasneda ka teiste kultuurkapitalis tipendiumidega, mille puhul eeldatakse loometööle pühendumist.
 
Juhtisime nõukogu tähelepanu asjaolule, et stipendiumi suurus on alates 2012. aastast püsinud muutumatuna. Keskmine palk on samal ajal Eestis kerkinud 887 eurolt 1300 euroni ja tarbijahinnaindeks on kerkinud 13 protsendi võrra.
 
Märgukirjaga ühinesid vabakutseline loovisik ja huvikaitse spetsialist AiriTriisberg, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kirjanike Liit, Eesti Kinoliit, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Teatriliit, Eesti Lavastuskunstnike Liit, Eesti Sisearhitektide Liit, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Disainerite Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Balletiliit ja Eesti Näitlejate Liit.
Tagasi üles