Breadcrumb

Lootustest, lagunevast Kunstihoonest ja täitmata kohustustest Sirbis

17.05.2024

Kultuurilehe Sirp peatoimetaja Kaarel Tarand kirjutab 17.05.2024 Sirbi arvamusartiklis „Taevast sajab aknaid“ lootustest, lagunevast Kunstihoonest ja valitsuse täitmata kohustustest: 

„Nii see kevad õues õitseb ja Kunstihoone remondiks raha ei ole. Arvestades, milline on valitsuskoalitsiooni üldine hoiak raha ja eelarve suhtes, ega teda ei tule ka, mis sest, et iga viivitatud aasta suurendab otsest ehituskulu, aga ka kaudset kulu, mille hulgas on nii sihtasutuse realiseerimata plaanid, tühi töö ja asjaosaliste vaimne tervis, samuti jõupingutus, mis tuleb aastate pärast teha pealinna poolsurnud peaväljakul käimisest võõrdunud inimeste liikumistrajektoori kunstihoone juurde tagasi painutamiseks.

Kunstihoone hetkeseisust on andnud läinud nädala Eesti Päevaleht ammendava ülevaate, mille detaile siinkohal kordama ei hakka. Erandina loo pealkirjas mainitud aken, mis, nagu ühiskonnas majanduslikult vähem taiplikel ja edutumatel kombeks, kukkus maja küljest ära valel ajal ja maja valel küljel. Efektne ja raha genereeriv oleks olnud, kui aken oleks taibanud maja küljest lahkuda Vabaduse väljaku pool –mina, nurjatu, oleksin teda kõhklematult peitli või haamriga aidanud, kui aga ligi pääsenuks – ning mõnel tähtsal puhul, kui riigivõim platsil tseremoonitseb, näiteks äsja Euroopa päeval.“

Loe artiklit siit: https://www.sirp.ee/s1-artiklid/arvamus/taevast-sajab-aknaid/

ja Kunstihoone hetkeseisust Eesti Päevalehest: https://epl.delfi.ee/artikkel/120289513/suur-lugu-aken-kukkus-sisehoovi…

Tagasi algusesse