Breadcrumb

Marge Monko näitus „Do I Know What It Is, From Which None Can Escape“ Düsseldorfis

10.06.2024

Düsseldorfis COSAR galeriis on avatud Marge Monko näitus „Do I Know What It Is, From Which None Can Escape“, mis koondab kokku seeria fotosid – fotod millel kujutatud Tallinna tänavatel kadunud kindad ja vanad leidfotod kätest.

Eestis kestab nn kindahooaeg suhteliselt kaua, oktoobrist aprillini. Eriti kevade poole võib märgata palju kadunud kindaid, mis lebavad maas või on möödujate poolt nähtavale asetatud.

Kindad on vahetult kätega seotud, kaitstes neid külma või mustuse eest, ning kinnastel on jälgi inimlikust puudutusest. Üksikud kindad tänaval tähendavad kaotust, aga ka hoolivust, eriti kui jälgida, milliseid loomingulisi ja mõnikord humoorikaid viise, on möödakäijad kinnaste väljapanekus kasutanud, et omanikud need taas leiaksid. Fotod kinnastest ja vanad fotod kätest on omamoodi mäng kadunud ja leitud ning ebakindluse ja hoolivuse mõistete vahel.

Teose pealkiri on tsitaat „Kas minagi tean, mis see on, millest ükski ei pääse“ eesti kirjanikult Viivi Luigelt, kelle luuletused käsitlevad sageli aastaaegade muutumist ja inimpsüühikat.

 

Tagasi algusesse