Margus Tõnnov Toompea lossi kunstisaalis

16.09.2019

Kolmapäeval, 18.09.2019 kell 11.30 avatakse Toompea lossi kunstisaalis Margus Tõnnovi (1966) isiknäitus „Maitsed“. Näitus jääb avatuks 31. oktoobrini 2019.
 
Avamisele tulla soovijatel palume teatada tulekust aadressile elin.kard [at] eaa.ee  teisipäeva, 17.09.2019 ennelõunaks. Avamisele palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.
 
Näitusel on väljas komplekt paarikümnest akrüül- ja segatehnikas teostatud maalist, mille kaudu edastab kunstnik erinevaid, talle osaks saanud taju- ja meelekogemusi. Abstraktses laadis, faktuuririkkad teosed on kui materialiseerunud tükid elu mitmetahulisest, meeltele avatud tervikust. Tõnnovi maalide omapäraks on vastuolu nende tugevas materiaalsuses, mis väljendub paksus ja kohati brutaalses värvikihis ja taotletud õrna ja täpse meelelisuse vahel. Viimast edastab kunstnik eelkõige läbitunnetatud värvistuudiumi kaudu, mille tulemusel värvitoonid tema maalidel mõjuvad eelkõige isuäratavat, aga ka kummastust, üllatust või distantsi tekitavalt.
 
Margus Tõnnov ise kirjutab näituse sissejuhatuses järgmist: „Elu pakub meile kõik-võimalikke maitseid ja mõnda neist polegi võimalik kirjeldada, ega ka mitte reaalselt maitsta. Seepärast olen proovinud erinevaid maitseelamusi edasi anda oma maalidel. Mis maitsega mingi pilt on, jäägu igaühe enda otsustada, sest kõik me tunneme maitsenüansse erinevalt. Minu jaoks on maitse lisaks toidule, joogile ja teistele hõrgutistele ka näiteks pilvedel, padjal, vihmal, nukrusel või armastusel. Võtkem aega ja pühendagem konkreetsele elamusele, sündmusele kogu oma tähelepanu, siis võib märgata ja tunda, kui eriline maitse on näiteks kohvil, muusikal, või kuidas maitseb armastus? Ja see ei maitse täpselt samamoodi nagu eile – see maitseelamus on kordumatu.”
 
Margus Tõnnov on õppinud aastatel 1987–1995 Tallinna Kunstiülikoolis (praegu Eesti Kunstiakadeemia) maalikunsti ja monumentaalkunsti. Täiendavalt on ta õppinud monumentaalkunsti Rootsi Kuninglikus Kunstiinstituudis (Kungliga Konsthögskolan) Stockholmis ning graafilist disaini. Hariduselt peamiselt maalikunstnik, töötas Margus Tõnnov aastaid disaineri ja art director’ina (1993–1996 Tallinna Kaubamajas, 2012–2014 reklaamiagentuuris IDEA). Vahepeal aastaid aktiivsest kunstielust eemal olnud Tõnnov on alates 2014. aastast vabakutseline maalikunstnik. Varasemalt on ta osalenud mh Sorose Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse 2. aastanäitusel „Olematu kunst” (1994), viimastel aastatel teinud peamiselt isiknäituseid sh Haapsalu Linnagaleriis (2017), Karjamaa galeriis (2017, 2018), osalenud Eesti Kunstnike Liidu 18. aastanäitusel „Juubelikevad” (2018).

 Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

 
Lisainfo:
Toompea loss
Lossi plats 1a
15165 Tallinn
E-R 10.00-16.00
Tagasi üles