Marko Mäetamm „Garaaži lood ehk mis need koledad paksud kiimas mehed seal jälle lämisesid“

14.09.2021

18.09–23.10.2021
 
Garaažid, kus õlist ja tolmust paakunud seinu katsid pornoajakirjadest välja lõigatud alasti naiste pildid ja kus üksteiselt oli igati normaalne küsida, kui palju naisi ta pannud on. Meeste värk.
 
Korraliku isaslooma kriteeriumitele mitte vastamise tunne oli painav ning pigem kujundas aja jooksul vaistlikult kriitilise hoiaku ümbritseva matšomaailma suhtes. Kasvades üles vanaema, ema ja õega, oli raske aru saada stereotüüpilise mehe olemusest ning omadustest, mis ei ole kunagi endale omased olnud.
 
Autoremondilukksepa ja veoautojuhina raha teenimine andis võimaluse sellisesse keskkonda sisse imbuda. Sellisesse, kus mehed olid need „õiged mehed“. Tugevad, laiaõlgsed, osavad.
 
„Garaaži lood ehk mis need koledad paksud kiimas mehed seal jälle lämisesid“ tähistab justkui akent sellesse aastate tagusesse aega. Häiriv ja samal ajal inspireeriv.
 
Näitusel on väljas tööd sarjast “Adults only” (akrüül lõuendil, 2020–2021).
 
Graafiline disainer Henri Kutsar.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
 
Marko Mäetamm (s. 1965) on Viljandis sündinud graafik ja maalikunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Mäetamm on oma BA ja MA omandanud Eesti Kunstiakadeemias, viibinud residentuuris New Yorgis, Pariisis ja Berliinis, välja andnud mitmeid raamatuid, osalenud mitmekümnel näitustel Eestis ja välismaal ning esindanud Eestit Veneetsia biennaalil 2003. ja 2007. aastal. Tema loomingus on seotud isiklik elu, ühiskonna murekohad, tabuteemad, kunstnikuks olemise ilu ja valu ning must huumor.
 
Lisainfo:
Stella Mõttus
Kanal galerii galerist
Tel: +372 5599 9609
 
KANAL GALERII
Liiva 11a, Võru linn
K–L 12.00–18.00
või kui uksed lahti
www.liivaate.ee
Facebook, Instagram
 
Tagasi üles