Marta Mooratsi, Essi Kuula ja Marika Jylhä näitus "From Slow to Zero"

20.03.2019

21.03. - 9.04.2019
Hop galerii
 
 
Neljapäeval, 21. märtsil kell 17.00 avatakse Tallinnas HOP galeriis Eesti ja Soome disainerite - Marta Mooratsi, Essi Kuula ja Marika Jylhä näitus “From Slow to Zero”.
 
Eesti ja Soome disainerid otsivad lahendusi tootmisjääkide vältimiseks rõivaste ja jalatsite loomisel.
 
Disainereid ühendab eesmärk kasutada oma loomingus ära enda ja teiste tootmisjäägid, rakendades neid aeglase moe hüvanguks. Eesti ja Soome disainerite ühine nägemus kujuneb näituseks juba teist korda. Varasemalt on nad oma koostööd pealkirja “From Slow to Zero” alt näidanud 2015. aastal Budapestis. Seekord minnakse uurimisvaldkonnas veelgi enam süvitsi.
 
Marta Cycles (Marta Moorats) keskendub väärtust tõstvale taaskasutusele, zero-waste ehk jääkideta disainile ja monomaterjalide kasutamisele. Lisaks katsetustega jääkideta rõivadisaini vallas uurib autor moodsa tehnoloogia võimalusi materjalide kombineerimise vältimiseks - eksponeeritud rõivaste detailid on ühendatud niidita, ultraheliõmblusmasinaga.
 
Kuula + Jylhä (Essi Kuula ja Marika Jylhä) jaoks on materjalide väärtustamine ja jääkide tekke vältimine loomeprotsessi loomulik osa. Nad töötavad nii eksperimenteerides kui ka traditsioonilisi käsitöövõtteid rakendades, Essi ja Marika disainis kohtuvad naturaalsed materjalid ja skulpturaalsed vormid.
 
Mõlema osapoole jaoks oli näituse loomine mänguline protsess, mis võimaldas luua ainueksemplare. Viimased on siiski  loodud silmas pidades võimalusi nende taastootmiseks, lähtudes kättesaadavast materjalist.
 
FOTOD: https://goo.gl/6gbmeC
www.facebook.com/events/1039908179540130/
www.instagram.com/fromslowtozero/
 
 
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitusi Hop galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.
Täname: Karin Kahre, Reetta Myllymäki, Haine Paelavabrik
 
 
 
Lisainfo:
Maria Valdma
HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350
 
 
Tagasi üles