Mihkel Ilus ja Emer Värkiga kureerib: „Pöördeline: Kunst“ ULMis

07.10.2021

Kümnel päeval saab Uue Loomingu Majas kogeda pidevas muutumises näitust.
 
Näituse „Pöördeline: Kunst“ eesmärgiks on esile tuua eesti lavastuskunstnike tööde mitmekesiseid praktikaid. Teatri, performance, skulptuuri, installatsiooni ja kostüümi vahealadel on dialoogis kunstnikud omavahel.
 
Kunst on mõtete kosmos. Me liigume läbi universumi 1700 km/h samal ajal pööreldes ümber oma telje 0,5 km/sek. See on pidev liikumine mis ei peatu.
 
Me pöörleme –  ise, inimesed, masinad ja majandused, ajalood ja uskumused, isegi planeedid. Lõputu tants ümber üksteise, teineteise, mõlemat pidi. Igas mõõtkavas, ka üks kümnele. Liikumine oleks nagu meisse sisse kirjutatud. Lõputu ring, vastastikmõjud, tõmbe- ja tõukejõud, tsentrist serva ja tagasi keskele. Pöörlemine, tiirlemine, keerutus, kummardus ja otsast peale. Uus faas, uus tsükkel, uus etteaste.
 
Seisatud või aeglustatud kosmos on hetk. Näitus “Pöördeline: Kunst” selliste iseseisvate hetkedega tegelebki.
 
Kümnel päeval saab Uue Loomingu Majas kogeda pidevas muutumises näitust. Külastajatel on võimalus osa saada protsessist, kus pöördlaval näeb iga päev erinevaid lavastuskunstnike teoseid.
 
Näituse „Pöördeline: Kunst“ eesmärgiks on esile tuua eesti lavastuskunstnike tööde mitmekesiseid praktikaid. Teatri, performance, skulptuuri, installatsiooni ja kostüümi vahealal on dialoogides kunstnikud omavahel.
 
Osalevad kunstnikud: Arthur Arula, Henry Griin, Marge Martin, Alyona Movko, Maarja Pabunen, Rosita Raud, Maret Tamme, Inga Vares, Illimar Vihmar Näitust kureerivad: Mihkel Ilus ja Emer Värk
 
„Pöördeline: Kunst“ on peatükk Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusetsüklist” 1: 10”, mis kümne aasta jooksul (2017 - 2027)  tutvustab  lavastuskunstnike loomingut igal korral erinevast vaatepunktist.
 
Näitus on avatud 10.-20. Oktoober
Kl. 14.00-19.00

 
Uue Loomingu Majas (Manufaktuuri 5) Näituse avamine 10. okt kl 17.00 Näituse lõpetamine 20.okt kl 17.00
Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Lavastuskunstnike Liit
Tagasi üles