Breadcrumb

Näitus „Värv kui idee. Mõtisklusi värvist.“

01.09.2021

4.09.–24.09.2021
ARS Kunstilinnaku Projektiruumis (www.arsfactory.ee)
Näitus avatud E-R 12-18, L 12-16
 
Näituse juhatab sisse vestlusring 3. septembril kell 17.00, sellele järgneb avamine kell 18.00.
NB! Üritusele pääseb üksnes vaktsineerimistõendi või negatiivse COVID-testi ettenäitamisel. PCR-test ei tohi olla tehtud varem kui 72h enne ürituse külastust, kiirtesti kehtivusaeg on 48h.
 
Näitusel osalevad kunstnikud:
Sirja-Liisa Eelma, Mihkel Ilus, Alice Kask, Kristi Kongi, Kaido Ole, Tiit Pääsuke, Tõnis Saadoja, Kadri Toom.
Näituse idee ja kujundus: Kristi Kongi
 
Näituse lähtepunktiks on maalikunstnik Kristi Kongi mõttevahetused firmaga AkzoNobel, kes igapäevaselt töötab värvi kui materjaliga. Vestlustest kasvas välja mõte panna kokku grupinäitus kunstnikega, kes oma loomingus kasutavad värvi. Näitusega „Värv kui idee. Mõtisklused värvist.“ on soov luua arutelu selle üle, kuidas erinevad kunstnikud mõtestavad värvi enda loomingus - ja kuidas üldse võiks mõelda värvist kaasaegse kunsti kontekstis.
 
Grupinäitusel on väljas kaheksa erinevat ideed/mõtisklust kaheksalt kunstnikult. Iga mõtisklus suhestub värviga autori (kunstniku)keelest lähtuvalt, omades seeläbi erinevaid kihistusi ja tähendusi. Autori ideest
lähtuvalt võib värv olla teose alguspunktiks. Värv võib olla jutustav või ka kontseptuaalne. Mõnele autorile aga ei ole värvi kasutamine ja sellest mõtlemine eesmärk omaette. Näituse kujunduse idee on üles ehitatud näitusel osaleva kaheksa kunstniku teostest lähtuvalt. Ühest küljest võib näituseruumis olev värv seintel olla eraldiseisev teos, kuid ta ei saa eksisteerida ilma nende kunstnike teosteta.
Näituse „Värv kui idee. Mõtisklused värvist.“ toimumist ARS Kunstilinnaku projektiruumis toetab Eesti Kunstnike Liit.
 
Akzo Nobel Baltics AS omab vanimat ettevõttele kuuluvat kunstikollektsiooni Eestis ja annab välja AkzoNobel Kunstipreemiat, mis lähtub ideest „Värv kui kunst“. Ettevõte on mitmete kunstimuuseumide
pikaajaline toetaja.
 
Teate koostasid:
Kristi Kongi, näituse idee ja kujunduse autor
Tel: +372 501 7426
E-post: kongikristi@gmail.com
 
Kertu Väre, AkzoNobel Kunstipreemia projektijuht
Tel: +372 506 8021
E-post: kertu.vare@akzonobel.com
Tagasi algusesse