Breadcrumb

„Narva Väike Valgus“ Kreenholmis

03.02.2022

Narva kunstiresidentuur (NART) toob koostöös MTÜ Valgusklubiga Kreenholmi linnaossa valgusinstallatsioonid. Ekspositsioon asub NARTi vahetus läheduses ja sisaldab viit suuremahulist teost. „Narva Väike Valgus“ muudab Kreenholmi kandi meeleolu ja maastikku ja annab sellele uue väljanägemise. Väljapanek kestab veebruari algusest kuni märtsi lõpuni ja on varustatud videovalvega. 
 
Vabas õhus vältaval näitusel eksponeeritakse eesti kunstnike ja Eesti Kunstiakadeemia tudengite teoseid: PEAL(T)KIRI (Elo Liiv, Alyona Movko, Taavi Suisalu), MIS ON SIIN, SEE ON SEAL (Elo Liiv), GALERII MAHT ON TÄIS (Anna-Maria Vaino, Aivar Vaino), LATERN (Janne Lias), KLAASPILV (Inessa Saarits, Raahel Rüütel, Sandra Ernits, Kadri Joala). 
 
  ike Valgus“ on MTÜ Valgusklubi poolt loodud miniatuurne valgusinstallatsioonide näituste formaat. See pakub erinevates Eesti piirkondades võimalust osa saada valguskunstist ja rikastab pimedal ajal kohalike inimeste jaoks avalikku ruumi. Väljapaneku peakunstnik on Elo Liiv, kellel on kogemustepagas ka Tartu valgusfestivali TAVA korraldamisest. Elo Liiv: „Tegemist on väikese, kuid samas armsa valgussündmusega, mis sobitub kenasti NART-i ümbritseva loodusega. Valgus on maagiline ja toob alati rõõmu inimeste silmadesse ja südamesse - ja seda on praegustel rasketel aegadel meile kõigile väga vaja. Narva on minu jaoks veel avastamata maa, kuid olen võlutud Kunstiresidentuuri majast ja siinsete inimeste lahkusest. Loodan, et meie arhitektuurse valgustuse töötoad annavad indu NARTi püsivalgustuse loomisele ja Väike Valgus on seemneks suuremale Narva valgusfestivalile.“
 
Projekti raames viisid viisid valgusdisainerid Marko Kuusik ja Janno Siil juba detsembri lõpus läbi arhitektuurse valgustuse meistriklassi, kus osalesid kohalikud aktiivsed inimesed. Kunstiresidentuur paistab nüüd ümbritsevate hoonete taustal silma – intrigeeriv valgusskeem on võimaldanud rõhutada hoone arhitektuuri ja anda sellele linnapiirkonnale väga vajaliku visuaalse aktsendi. 
 
Installatsioonide näitus on avatud alates kolmapäeva õhtust 02.02.2022. Selle puhul toimus ka teinegi töötuba. Narva Sotsiaaltöökeskuse klientidega tehti lustilikke valgusmaale – õpiti valgusega joonistama ja seda fotodele jäädvustama.
Tänud: Eesti Kultuurkapital, MTÜ Valgusklubi, EVDA, OÜ Event Center, OÜ Kunst ja Pärimus.

Installatsioonid on avatud 31. märtsini 2022. 
Pildid töötubadest ja valgusinstallatisoonidest on SIIN.
 
Lisainfo
Johanna Rannula
NARTi juht
Tel: +372 5615 0154
E-post: johanna.rannula@artun.ee

 
Elo Liiv
Kunstnik
Tel: +372 5698 4477
E-post: elo@tartuvalgus.ee

NART
Joala 18, 20103
Narva, Eesti
K-P 14.00–21.00 (E, T suletud)
www.nart.ee
Tagasi algusesse