Breadcrumb

Noorte fotokunstnike ühisnäitus „Mis värvi on täna taevas sadama kohal?“

26.10.2023

Kolmapäeval, 1. novembril kell 18.00 avaneb Hobusepea galeriis noorte fotokunstnike ühisnäitus „Mis värvi on täna taevas sadama kohal?“. Näitus jääb avatuks 27. novembrini 2023. 

Tegemist on olulise näitusega Eesti fotokunsti kõrghariduse ajaloos, kus ajastu vaimust kantuna võtavad sõna hetkel Eesti Kunstiakadeemias ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas õppijad või selle hiljutised lõpetajad. 2023. aasta Tallinna Fotokuu teemad koonduvad kaamerapõhise meedia ümber, fookusega fotograafilistel representatsioonidel meie igapäevases infovoos. 

Fotograafiast kujunes 20. sajandil märgiloome masin ja seejärel terve süsteem, mis on praeguseks kujunenud simulaakrumi taasloomise tõhusaks aparaadiks. Fotograafia tõekaanon on meie igapäevane sotsiaalse fassaadi ehituskivi ühismeedias, mille varjus me psüühika varem või hiljem kannatab. 

Fotograafia on paradoks — ta võib kuulutada nii tõde kui ka valet, küsimus on alati selles, kelle narratiivi järgi lugu parasjagu räägitakse. Tänases tarbimiskultuuris püüab meedia säilitada enda loodud tegelikkuse illusiooni iga hinnaga, et hoida meid ostlemas ja meelt lahutamas samal ajal kui meie isikuandmeid või käitumisprofiile müüakse globaalsel turul. Me pole enam ammu vaatemänguühiskonna publikuks, me ise oleme toode ja kõik näivad sellega esialgu rahul olevat.

Näitusel osalevad kunstnikud: Siew Ching Ang, Inger-Liis Heinsoo, Erik Hõim, Andra Junalainen, Kenter Kalbri, Birgit Kaleva, Joosep Kivimäe, Elariin Kruusamägi, Kirke Kuiv, Gregor Kulla, Kristina Kuzemko, Britta Mai Martin, Jana Mätas, Agnes Müürsepp, Anna Ovtšinnikova, Andra Rahe, Sille-Riin Rand, Andrea Margó Rotenberg, Laura Ruuder, Triin Sagen, Enlil Sonn, Imbi Sõber, Lauri Trolla, Maarja Tõnisson, Jürgen Vainola.

Näituse kuraator: Kaisa Eiche

Näitus on osa 7. Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali (6.10.–26.11.2023) satelliitprogrammist. Rohkem infot: fotokuu.ee.

Näitusega kaasneb publikuprogramm ja trükis. Rohkem infot: www.fotokuu.ee/programm

Näitus toimub kahes kohas: Hobusepea galeriis 1.11–27.11.2023 ja Tartu Kunstimaja väikses saalis 17.11–17.12.2023 (avamine 18.11 kl 14).

Näituse toimkond Hobusepea galeriis: 
Madis Liplap (näituse kujundaja)
Hans-Otto Ojaste (tehniline teostus)
Kulla Laas, Brigit Arop (koordineerimine)
Kaisa Eiche (trükise koostaja)
Erkki Luuk (keeletoimetaja)
Ran Re Reimann (graafiline disainer)

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Fotokunstnike
Ühendus (FOKU), Tartu linn, Eesti Kunstiakadeemia, Kõrgem Kunstikool Pallas, Tartu
Kunstnike Liit, Eesti Kunstnike Liit, Artproof, Metropol Spa Hotel, Raamikoda (Estframe
OÜ), KIU kangatrüki stuudio, Neoon Valgus OÜ.
 
Eriline tänu: starter-KIT ajakirja toimetusele, Tartu Kunstimuuseumile, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale.

Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja
Liviko AS. 


Lisainfo:
Hobusepea galerii
Tel: +372 56 451 591
      +372 52 85 324
      +372 6 276 777
E-post: galerii@eaa.ee
Hobusepea 2, Tallinn 10133
hobusepeadraakon.ee
K‒E 11.00‒18.00

Tagasi algusesse