Breadcrumb

Open Call: Kunstnike kutsung Narva Veneetsiasse!

01.07.2024

Avatud konkurss on suunatud kolmele loome-residentuurile, mille eesmärk on kunstiinstallatsioonide ja -objektide loomise kaudu rikastada Narva Veneetsia unikaalset piirkonda, kaasates protsessi kohalikke inimesi ja (taas)kasutades kohalikke ressursse. Väljavalitud kunstnikud on oodatud Narva Veneetsia Saatkonda umbes üheks nädalaks. Kunstnikud saavad loomestipendiumi ja väikese eelarve oma töö teostamiseks. 

Venemaa piiri ääres asuv Narva on ainulaadne, valdavalt venekeelne linn, kus segunevad kultuurid. Narva Kunstiresidentuuri lähedal asub Kulgu piirkond, mida kutsutakse rahvasuus ka Narva Veneetsiaks. See on Narva veehoidla ääres asuv kanalite süsteem koos paadigaraažidega. Garaažid on midagi enamat kui lihtsalt paadikuurid – seal elavad inimesed ning on saunad ja peod. Kohaliku kogukonna seas on väga populaarne ka kalastamine. Kuigi piirkond on äratanud külastajate huvi, vaadatakse sageli kogukonda eemalt, justkui akvaariumis. See tekitas vajadust leida võimalusi piirkonna ligipääsetavuse loomiseks, samal ajal hoides selle koha omapära ja väärtust. 2022. aasta suvel käivitas Narva Kunstiresidentuur Narva Veneetsia Saatkonna projekti, mis toob kohaliku ja kunstikogukondi üksteisele lähemale. Projekti jätkus ka 2023. aasta suvel ja nüüd on tulemas kolmas hooaeg. 

Eelmise suve Narva Veneetsia saatkonna projektist saab ülevaade “Kulgu õhtulehes”.

Residentuurist lühidalt:
– Kunstnike arv: 3 
– Kestus: Iga kunstnik viibib Narva Veneetsia saatkonnas nädal aega ajavahemikus 29.07-18.08 (kui kunstnik on valitud, lepitakse kokku täpsed kuupäevad). 
– Toetus: Kunstnikud saavad 500 euro suuruse loomestipendiumi ja väikese eelarve oma töö tootmiseks. Samuti välismaalt tulijatele on ettenähtud väike summa reisikulude osaliseks hüvitamiseks. 
– Kaasamine: Kunstnikelt oodatakse füüsiliste teoste loomist, mis jäävad Veneetsiasse pikemaks ajaks ning mille loomisesse on kaasatud kohalikke inimesi. 
– Majutus: Kunstnikke majutatakse mugavates glämping telkides Narva Veneetsia piirkonnas. Tagatud on põhivajadused, sealhulgas elekter ja lihtsad toiduvalmistamise võimalused. Lisaks on lähedal tualetid. Suurema söögivalmistamise ja pesemise jaoks saavad kunstnikud kasutada NARTi peamaja.
– NARTi Narva Veneetsia ala kaart ja fotod  

Kandideerimine: Taotluste esitamise tähtaeg on 06.07. 

Esitage oma taotluse laadides üles fail siin: https://forms.gle/7URkRvqhthWZZkKn8

Taotlus peab sisaldama järgmist: 

– Taotleja(te) teave: nimi, riik, sünniaeg, kontaktandmed 
– Taotleja(te) CV(d) ja lühike biograafia 
– Portfoolio 
– Kavandatava projekti ettepanek residentuuriks, sealhulgas tuua välja, kuidas plaanitakse kohalikku kogukonda kaasata. 
– Kavandatava kunstiteose visandid/visuaalid 
– Teose tootmise eelarve kalkulatsioon (kuni 500 eurot) 

Konkurssi korraldab Narva Kunstiresidentuur (NART) ja toetab Briti Nõukogu. Lisaküsimuste või täiendava teabe saamiseks võtke ühendust: daria.morozova@artun.ee

Tagasi algusesse