Paide Muusika- ja Teatrimaja kuulutab välja Avatud Galerii teise kunstikorje

23.01.2023

Avatud Galerii peamine eesmärk on tutvustada eesti kunsti nii Järvamaa kui laiemale kultuuri- ja konverentsipublikule. Samuti soovib Avatud Galerii kujuneda kodugaleriiks ja kohtumispaigaks Järvamaal tegutsevatele kunstnikele. Projektidega on oodatud osalema nii professionaalsed kunstnikud, kuraatorid kui loomeinimesed.

Kunstikorjes osalemiseks pane kirja:

1) millist näitus ja miks soovid Avatud Galeriisse tuua;

2) milline on Sinu taust kunstnikuna;

3) lisa mõned fotod oma näitusest;

4) millal sooviksid oma näitust Avatud Galeriis esitleda.

Saada oma näituse idee aadressile galerii [at] pamt.ee või saada postiga: Paide Muusika- ja Teatrimaja Pärnu 18 72712, Paide.

Näituseprojektide laekumise lõpptähtaeg on 05.03.2023

 

AVATUD GALERII

Avatud Galerii asub Paide Muusika- ja Teatrimaja külalistele avatud ruumides. Galerii olemus seisneb juhuslikus kokkupuutes kunstiga – maja külastajate seas on nii teatri-, kino-, kontserdi- kui ka konverentsipublikut, kes võivad kunstielamuse saada ootamatult. Galerii põhipinnaks on väikese saali näitusepinnad, samuti saab kunsti eksponeerida 1987. aastal rajatud postmodernistliku paekivihoone vestibüülis ja suure saali ümber paiknevates jalutuskoridorides. Lähtuvalt ruumide omapärast eksponeeritakse seintel kahemõõtmelist kunsti.

Näituseprojektide valiku kinnitab Avatud Galerii komisjon, kuhu kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja doktorant Triin Metsla, Paide linnaarhitekt Peter Luuk, Paide Kunstikooli õpetaja ja kunstnik Margus Tiitsmaa, kunstnik Mari-Lill Pihtje ning Paide Muusika- ja Teatrimaja loominguline meeskond. Hindamisel võetakse arvesse projektide uudsust, professionaalsust ja sidet kohaliku kogukonnaga või teoste potentsiaali avardamaks kohaliku kunstipubliku tajuvälja.

Galerii on rendivaba ning näituse transpordikulud kaetakse võimaluste piires. Näituse ülespaneku eest vastutab kunstnik, töid eksponeeritakse riputussüsteemi abil jõhvide ja konksudega. Galeriis ei ole võimalik teha värvimistöid ega puurida seintesse auke.

Avatud Galerii esimene kunstikorje, mis toimus aastal 2021, kujundas galerii sisu kuni 2022. aasta lõpuni. Teiste seas osalesid kunstikorjes edukalt ka Ingmar Muusikus, André Perlstein, Kata Bereczki ning kunstirühmitused Vedelik ja Kesk-Eesti Kunstnike Liit. 

Lisainfo ja tutvumine näitusepindadega: https://pamt.ee/kunstikorje/

Fotod näitusepindadest: https://bit.ly/3QTt37u

Tagasi üles