PUSA näitus „Ilmselgusetus”

01.12.2022

Pusa (Piret Bergmann (Torim)) sündis 1979.a. Noarootsis. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Pärnu Kolledzhi, mida varem ja ka hiljem tuntakse nime all Academia Non Grata.
Pusa tegutseb peamiselt maalijana ja on esinenud oma teostega paljudel isik-ning grupinäitustel nii Eestis kui mujal maailmas s.h. isikunäitustel Rootsis Vadstenas ja Bergkvara kunstihallis, Itaalias La Pigna galeriis Roomas, USAs Washingtonis Eesti Suursaatkonnas , Salisburys ja Cumberlandis. Samuti on ta osalenud paljudel grupinäitustel nii kodus kui võõrsil.

Pusa on eelkõige tuntud oma eredavärviliste detailsete, peaaegu psühhedeelsena mõjuvate maalide poolest, läbi mille on tal Eesti kunstipildil üsna unikaalne koht. Ta loob oma maailma peamiselt maalis, aga ka skulptuuris ja installatsioonis. Pusa maalidesse on läbi mitmete kihtide peidetud lugusid elust ja kulgemistest, tema maalimaailmas ei lõppe mitte kunagi midagi päriselt ära vaid leiab alati tee uue alguse juurde.

Ta on ka kirjutanud ning illustreerinud mitmeid lasteraamatuid. Pusa elab ja töötab Pärnus. Talle on omistatud Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa aasta kultuuritegija preemia 2008 ja 2015 ning Pärnu kunsti aastapreemia 2011. Pusa on Eesti Kunstnike Liidu liige ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

NÄITUS
Ilmselgusetus on Pusa maalidesse juba enne nende sündi sisse kodeeritud. Just siis kui tundub, et kõik on ilmselge, võivad mitmetesse värviderohketesse kihtidesse peitunud pisidetailid vaataja täielikult ära eksitada.

KONTAKT
facebook PUSA
koduleht PUSA kunst

Lisainfo:
Galerii Truus
Lühike Jalg 5
10123, Tallinn

Tel: +372 506 4138
Tel: +372 5551 8034
galerii [at] truus.ee

Oleme avatud N, R kell 14.00–18.00 ja L 12.00-16.00
Teistel aegadel palun helistage ette!

Tagasi üles