Breadcrumb

Raivo Kelomehe loeng „Interaktiivse kunsti lummus ja langus“

23.01.2023

Neljapäeval, 26. jaanuaril kell 18 toimub Kumu kunstimuuseumis Raivo Kelomehe loeng, mis käsitleb interaktiivse kunsti kui kunstiajaloolise nähtuse teket: selle eeldusi, interaktiivse kunsti tippteoseid ja selle kunstinähtuse teatavat „väsimist“ nüüdisajal. Interaktiivne kunst on kujunenud paralleelselt digitehnoloogia täiustumisega. Interaktiivsus on ka viis, kuidas me suhtleme igapäevaselt digivahenditega. Interaktiivne kunst on aga pigem kunstimaailma nähtus, mida esitatatakse spetsiaalselt kaasaegse kunsti jaoks mõeldud ruumides.

Üritus on osa näituse „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“ publikuprogrammist. 2001. aastal asutatud kunstirühmitus teamLab on üks tuntumaid digitaalse kunsti loojaid maailmas. Nende mõjusad ruumiinstallatsioonid on muutnud arusaama digitehnoloogia abil loodud kunstist ning vaimustanud miljoneid vaatajaid üle ilma. teamLabi näitus haarab külastaja üleni endasse. See on piirideta kunst, mis ümbritseb meid täielikult ja tõmbab meid kaasa kõigi meeltega.

Raivo Kelomees on kriitik, kunstiajaloolane ja kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli (1984) ja Eesti Kunstiakadeemia (1994). 2009. aastal kaitses ta Eesti Kunstiakadeemias doktoritöö teemal „Postmateriaalsus kunstis. Indeterministlik kunstipraktika ja mittemateriaalne kunst“ (Dissertationes Academiae Artium Estoniae 3, 2009). Kelomees on avaldanud artikleid kultuuriväljaannetes ja ajakirjanduses alates 1985. aastast; ta on avaldanud raamatu „Sürrealism“ (Kunst, 1993), artiklikogumikud „Ekraan kui membraan“ (Tartu Kõrgema Kunstikooli toimetised, 2007) ja „Sotsiaalsed mängud kunstiruumis“ (Eesti Kunstiakadeemia, 2013).

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.

Üritus Facebookis.

Foto: teamLab. Elutulv. 2020. Interaktiivne digitaalne installatsioon. Kumu kunstimuuseum. © teamLab

Lisainfo:
KUMU / Eesti Kunstimuuseum
A. Weizenbergi 34, 10127 Tallinn
T‒P 10.00‒18.00

Tagasi algusesse