Saskia Järve näituse „Külm front“

10.08.2021

Olete oodatud Saskia Järve näituse „Külm front“ avamisele ja kataloogi esitlusele Vaal galeriis neljapäeval, 12. augustil kell 17. Näitus jääb avatuks 18. septembrini. 
 
„Külm front“ on Saskia Järve näituseprojekt koostöös Saksa kirjaniku Kai Grehniga. Näitus koosneb maaliseeriast, mida saadab näitusekataloog. Maalide ja tekstide koosmõjul loodud poeetilise tervikuga kutsutakse vaataja tajuma meid ümbritsevat maailma avardununa. Fookuses on inimeste erakordne võime kujutleda ja näha elu potentsiaali. 
 
Kujutlemine on mentaalne protsess, mille käigus moodustame psühholoogilisi assotsiatsioone ja maailmamudeleid. Arvatakse, et me elame mõtete maailmas. Meie mõtted loovad kogemused ja seega kogeme seda, mida mõtleme. “Külm front” on ajendatud veendumusest, et kunst, kultuur ja kõik, mis on seotud kujutlemise, loovuse, fantaasia, avastamise ja üleüldiselt tundlikkusega ümbritseva suhtes, avab uksi uutesse reaalsustesse. Ühtlasi räägib projekt meie võimest muutuda ning seeläbi maailma muuta, sest palju sõltub sellest, kuidas me oma mõtteid ümber kujundame. 
 
Saskia Järve maalid on pealkirjastanud Kai Grehn. Autorid jutustavad omavahelises dialoogis abstraktse loo. See on kompaktne lugu, mis viib vaatajad teekonnale Saksamaa Läänemere rannikule, kus omakorda avanevad allhoovused ja tähendusväljad. 
 
Saskia Järve on sündinud 1979 Pärnus, elab ja töötab Tallinnas. 2009. aastal omandas ta Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti magistrikraadi.
Enamasti figuratiivse maalijana käsitleb ta igapäevaelu sündmusi, keskendudes seejuures inimloomuse keerukusele ja psühholoogiale. Tema loomingus segunevad isikliku elu kaadrid popkultuuri kujundite ja rahvasuus levivate lugudega, mõjudes ühtaegu tuttavlike ja võõrastavatena. 
Oma töid on ta eksponeerinud alates 2005. aastast Eestis, Inglismaal, Itaalias, Saksamaal, Soomes, Kanadas, Venemaal, Leedus ja Lätis. 
Hiljutisi näitusi: „Mäleta mind“, ühisnäitus Maria Sidljarevitšiga, Hop galerii, Tallinn (2019); „Nähtamatud“, Draakoni galerii, Tallinn (2018); „Mälu kaob II“, Tallinna Linnagalerii, Tallinn (2017).
 
Kai Grehn on sündinud 1969 Grevesmüchlenis, kasvas üles Ida-Berliinis. Ta õppis teatrijuhtimist Ernst Buschi Draamakunsti Akadeemias Berliinis. Töötab kirjanikuna ja lavastajana raadios ning teatris.
Lisaks kahele köitele proosale (“SCHWARZ. Reiseskizzen” ja “FUNKEN oder: So glücklich wie wir ist kein Mensch unter der Sonne”) kuuluvad tema avaldatud tööde hulka näidendid ja selliste autorite tõlked nagu William Blake, William S. Burroughs, Nick Cave, Walt Whitman, Orson Welles, Emily Dickinson ja Antoine de Saint-Exupéry, ning üle 60 kuuldemängu.
Oma töö eest on ta saanud mitmeid auhindu, sealhulgas Deutscher Hörbuchpreis, Prix Marulić Special Prize ja Gold Radio Award of the New York Festival. 2016. aastal pälvis ta esimesena kirjandusauhinna Mecklenburg-Vorpommern Literature Prize.
 
Tänu: Eesti Kultuurkapital, Vaal galerii, Akzo Nobel, Sadolin, Kai Grehn.
 
www.saskiajarve.com
www.kaigrehn.de
 
Lisainfo:
Vaal galerii
E-post: galerii [at] vaal.ee
Tel: +372 5302 8766

Tartu mnt 82, Tallinn 
Tagasi üles