Breadcrumb

Selgusid EKA noore kunstniku ja tarbekunstniku preemia laureaadid

03.06.2024

29. mail avati Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festival TASE '24. Festivali avamisel jagati välja 2024. aasta noore kunstniku, noore disaineri ja noore tarbekunstniku preemiad.

Noore kunstniku preemia magistri taseme laureaat on stsenograafia magister Anita Kremm. Komisjon leidis, et Anita Kremmi teoses avaneb laiem antropoloogiline ja psühhoanalüütiline mõõde, mis tekitab hulgaliselt vastamata küsimusi, puudutades inimeseks olemise nukramaid maastikke.

Noore kunstniku magistri preemiaga kaasneb näitus Draakoni või Hobusepea galeriis.

Noore kunstniku preemia komisjon kuulusid Kirke Kangro, Elin Kard, Aleksander Metsamärt, Krista Mölder ja Samuel Lehikoinen.

Noore tarbekunstniku preemia magistri taseme laureaat on keraamika tudeng Triin Lehismets töö "Glasuurikeemia kasutamine keraamiku stuudiopraktikas" eest. Komisjoni sõnul on töö lihtsas, võluvas ja selges vormistuses, mis on oma valdkonna tehnoloogilise baasi edasiarendamisele kindlasti oluline ja tänuväärne panus.

Noore tarbekunstniku magistri taseme preemiaga kaasneb näitus Hop galeriis.

Noore tarbekunstniku preemia komisjoni kuulusid Maria Valdma-Härm, Pille Kaleviste, Raili Keiv, Laivi Suurväli ja Maret Sarapu.

Foto: Noore kunstniku preemia MA taseme võitja Anita Kremm. Allikas: ERR, EKA lõputööde festivali Tase '24 avamine; Fotograaf: Aron Urb.

Tagasi algusesse