Stanislav Antipovi isiknäitus „Aegumatu“

20.09.2022

Rahvuste päeva raames toimub udmurdi maalikunstniku Stanislav Antipovi isiknäitus „Aegumatu“ Disaini ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn). Näitus on avatud 19.09.-01.10.2022.

Näitusel eksponeeritakse kunstniku viimaste aastate jooksul valminud töid erinevates žanrites: linnamaastik, eesti maastik, natüürmort, portree, meri. Näituse keskpunktis on soome-ugri rahvaste maalide seeria, mis tutvustab hõimurahvaste tänapäevast elu, rahvarõivaste ilu, tantse, käsitööd, muusikainstrumente jm. Inimesed, keda neil maalidel näeme, on säilitanud oma esivanemate traditsioone põlvkonnast põlvkonda. Soome-ugri rahvastele pühendatud teoste sari fikseerib meie hõimurahvaste traditsioonilist igapäeva ning loob maalidena vaatajale, siin ja praegu, tugeva emotsionaalse kogemuse erinevate ideeliste ja kunstilooliste ajastute reaaliate ühendatavusest.

Maailm muutub, ajad muutuvad, kuid looduse ilu ja esivanemate traditsioonid, mida näeme  kunstniku lõuenditel, jäävad aegumatuks. 

Stanislav Antipov (sündinud 1976, Udmurdimaal Iževskis) on Eestis tegutsev udmurdi maalikunstnik, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige, erinevate soome-ugri kunstiprojektide eestvedaja.

Disaini ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn)

Näituse kuraator: Olga Ljubaskina, Sed Arte Galerii

Näituse koostajad ja kujundus: Stanislav Antipov, Natalia Abrosimova

Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital

Lisainfo:
Disaini ja Arhitektuurigalerii
E-post: info [at] disainigalerii.ee
Pärnu mnt 6, Tallinn 10148
E–P 12.00–20.00

Tagasi üles