Breadcrumb

Sündmus kunsti ja disaini doktoriõppe huvilistele: PhD Vitamin 15.-17. juunil

09.06.2021

PhD Vitamin 2021 sündmus koosneb avalikest loengutest, konsultatsioonidest ja doktoritöö ideekavandi workshopist, viies kokku loomeuurimusega tegelevad eksperdid ning kunsti ja disaini doktoriõppest huvitatud. PhD Vitamin toimub tänavu 15.-17.06. ZOOMi vahendusel.
 
Kuni 11. juunini on avatud on registreerimine PhD Vitamin 2021 konsultatsioonidele ja workshopile. Avatud loengutel on oodatud osalema kõik huvilised.
 
Loengute Programm: 15.-16.06.
 
Teisipäev, 15.06. kell 14.00-15.00 - Mick Wilson, "Meeting friends and parting ways"
Kunstnik, õppejõud ja teadlane Mick Wilson töötab Göteborgi Ülikooli HDK-Valandi kunsti- ja disainiakadeemias professori ja doktoriõppe juhina. Ta on tegelenud aktiivselt loovuurimuse arendamise ja edendamisega nii akadeemilisel, institutsionaalsel kui ühiskondlikul tasandil.
 
Teisipäev, 15.06. kell 17.00-18.00 - Britta Benno
Britta Benno on Tallinnas elav joonistus- ja graafikakunstnik. Teda huvitavad erinevad hübriidtehnikad ja materjalid ning nende kõrvutamisel ja laiendamisel avanevad uued perspektiivid. 2018. aastast alates õpib Benno Eesti Kunstiakadeemia doktoriõppes kunsti ja disaini erialal; tema loomepõhise uurimistöö teemaks on kunstipraktikale baseeruvalt "Mõtlemine kihtides, kujutlemine kihtides: inimesejärgsed maastikud laiendatud joonistus- ja trükigraafika väljal".
 
 
Dotsent Thomas Markussen on Lõuna-Taani Ülikooli Sotsiaalse Disaini Uurimusrühma üks loojaid. Markussen otsib oma töös võimalusi kasutada disaini poliitilise ja kriitilise esteetilise praktikana, seda eeskätt sotsiaalses disainis, disaini-aktivismis ja disainifiktsioonis.
 
Kunstnik ja disainer Eva Knutz töötab praktikapõhise disaniuurimuse dotsendina Lõuna-Taani Ülikoolis ning on samuti Sotsiaalse Disaini Uurimusrühma üks loojatest. Uurimisrühma fookuses on kaasav disain, mis tõstab küsimusi sotsiaalsest väärtusest nii ühiskonna kui indiviidi tasandil arvestades eriti marginaliseeritud või haavatavaid huvigruppe.
 
Rohkem informatsiooni ekspertide ja loengute kohta leiad sündmuse koduleheküljelt.
 
Konsultatsioonid ja workshop 16.-17.06.
 
Lisaks toimuvad PhD Vitamin-i raames kolmapäeval, 16.06., individuaalsed konsultatsioonid Mick Wilsoni ja Britta Bennoga ning neljapäeval, 17.06., workshop doktoritöö ideekavandi kirjutamisest Thomas Markusseni ja Eva Knutziga.
Konsultatsioonid pakuvad huvilistele võimaluse rääkida oma doktoritöö ideest enda valitud eksperdiga nelja silma all. Konsultatsioonile registreerimiseks tuleb täita vorm (vt. link all) ja laadida üles oma portfoolio.
Tänavuse workshopi eesmärgiks on töötada ideest välja uurimustöö kavand. Osalemiseks tuleb laadida registreerimisankeediga koos üles ideekavand, mille sisu juhendi leiab ankeedist.
 
Konsultatsioonil ja workshopil osalemiseks registreeri ennast SIIN.
 
Eelkõige ootame registreeruma loovuurimuslike meetoditega töötavaid kunstnikke ning disainereid, vilistlasi ja magistrantuuriõppe lõpetajaid nii Eesti Kunstiakadeemiast kui ka teistest ülikoolidest. Registreerimine on avatud kuni 11.06.2021. Täpsed konsultatsioonide ajad saadetakse registreerunutele otse. Registreerimisega tasub olla kärme, sest konsultatsioonide arv on piiratud.
Nii loengud kui ka konsultatsioonid toimuvad digitaalkeskkondades.
 
Küsimuste korral palume võtta ühendust madis.luik@artun.ee
 
PhD Vitamin sündmust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.
Tagasi algusesse