Breadcrumb

TAKKK 2022 keskkonnakunsti sümpoosion

21.07.2022

TAKKK keskkonnakunsti sümpoosion püstitab Tammiku mõisa ja Kohilasse hiigelkookoni ja helilised aknad

Tänavu 22.07 – 30.08 kolmandat korda toimuv TAKKK rahvusvaheline keskkonnakunstisümpoosion „Katkestus. Maastike teke ja kadu“ toob Kohilasse ja Tammiku mõisa nelja kunstniku põnevaid ja paigast inspireeritud teosed. Kunagisi elupaiku ja tööstusmaastikke elustavad Liisa Hirsch, Elo Liiv ja Karina Laurits Eestist, Roger Rigorth Saksamaalt ja Serkan Demir Türgist.

Sümpoosionil osalev skulptor ja pedagoog Elo Liiv on osalenud näitustel enam kui 30 aasta, lisaks on tema käe all valminud ka mitmed Eesti monumendid. Valgushariduse ja -kunsti edendamiseks on Liiv korraldanud mitmeid valgusfestivale Eestis nii peakorraldaja kui kuraatorina. Liisa Hirsch on rahvusvaheliselt tuntud nüüdismuusika helilooja, kes on pälvinud Euroopa noore helilooja auhinna ning tema looming on ära märgitud rahvusvahelisel heliloojate rostrumil. Saksa kunstnik Roger Rigorth on esinenud arvukates rahvusvahelises projektides Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Ameerika Ühendriikides ning Serkan Demir on Türgi skulptor ja Bolu Abant İzzet Baysali ülikooli kaunite kunstide teaduskonna õppejõud.

Sümpoosionil loovad kunstnikud kohast inspireeritud teosed. Kohila vana paberivabriku raudteetammile püstitab skulptor Roger Rigorth suuremõõtmelise kookonit meenutava skulptuuri.

Kohila jõe kaldale kerkib Serkan Demiri paberivabriku minevikku tänapäevaga siduv installatsioon. Tammiku mõisa varemetesse loob Liisa Hirsch helilised aknad mõisas salvestatud helidest ja nende töötlustest ning Elo Liiv püstitab mõisa maadele kohaspetsiifilise installatsiooni, mis lahkab kogu maailma omavahelisi suhteid, nendest tekkinud ja iga hetk uuenevaid mustreid.

TAKKK keskkonnakunsti sümpoosioni näitus avatakse 29.07 kell 16.30 Tammiku mõisas ja 18.00 Kohila vana paberivabriku juures. Kunstnike endistest tööstusmaastikest inspireeritud tööd on eksponeeritud 29.07 – 30.08 Tammiku mõisa maadel ja Kohila vana paberivabrikuläheistel. Teoseid tutvustav giidituur toimub 30.08. Lisaks viib Karina Laurits sümpoosioni raames 27.08 TAKKK kunstikeskuses läbi qi-tantsu meistriklassi „Mina olen loodus“. 

TAKKK keskkonnakunsti sümpoosion toimub tänavu juba kolmandat korda. Varasemalt on sümpoosionil osalenud kunstnikud Ameerika Ühendriikidest, Eestist, Itaaliast, Lätist, Soomest. Keskkonnakunst on sotsiaalse ja poliitilise suunitlusega kunstivorm, mis tegeleb inimese ja looduse vaheliste suhetega, pöörates tähelepanu looduskeskkonna haavatavusele, üleekspluateerimisele ning inimese loodusest võõrandumise probleemidele.

KAVA
29.07 kl 16:30 TAKKK sümpoosioni avamine Tammiku kunstikeskuses (Tammiku mõis, Kose vald, Harjumaa)
29.07 kl 18:00 TAKKK sümpoosioni avamine Kohilas vana paberivabriku peahoone ees
29.07 - 30.08.22 Näitus avatud Tammikul ja Kohilas
28.07 kl 18:00 vestlusring ARTIST TALK Tammiku kunstikeskuses (Tammiku mõis)
27.08 Qi-tantsu meistriklass “Mina olen loodus” / Karina Laurits (Tammiku mõis)
28.08 Installatsioone tutvustav giidituur Tammikul ja Kohilas
Rohkem infot sümpoosioni kohta: takkksymposions.ee

Lisainfo:
Alide Zvorovski
TAKKK Kunstikeskus
Tel: +372 516 4233
E-post: tammiku.kunstikeskus@gmail.com
www.takkksymposions.ee

Tagasi algusesse