Breadcrumb

Tarrvi Laamann “Deya, Norge PopUp!”

14.09.2023

Tarrvi Laamann “Deya, Norge PopUp!” at Hermetikken Kulturnæringshage, Vadsø, Kingdom of Norway
25.-29.10.2023


Kolmapäeval, 25. oktoobril avab Tarrvi Laamann PopUp näituse Hermetikken Kulturnæringshage, Vadsø kultuuri keskuses, Norras.

Tarrvi Laamanni looming on saanud alguse paljudes põnevates, tihti troopilistes ja päikeselistes paikades üle maailma. Enamasti asub kunstnik teele suur valge lõuendirull kaenlas. Rännaku jooksul jäädvustuvad lõuendile sümbolid ja märgid, shamanistlikud markerid, mille järgi autor hiljem teoseid siin Eestis - oma sünnipaigas - looma asub. Eesti on Tarrvi jaoks koht, kus viimistleda kogetut ja jäädvustunut, ning siis lisada siinne essents. Enamasti on esmased jäädvustused lõuendile tehtud mõnes trükitehnikas - kas on selleks siis Havanna randadel või Itaalia mägedes nikerdatud puulõikeplaadid, suurte ja lopsakate Jamaica taimelehtede monotüüpia jäljendid või hoopis sealsete ajalehtede väljalõiked kollaažtehnikas. Trükitehnika on alguspunktiks, millest algab pintslijoon. Nii nagu iga kirjatäht on erinev heliline vibratsioon, võnguvad muusikarütmides ka Tarrvi maalid, sümbolid ja pintslijooned, kandes vaatajani kaugete maade emotsioone. Tarrvi rõõmsavärvilistes ja kontrastsetes, esmapilgul isegi primitiivsetes teostes leidub alati palju kihistusi ja ka sügavam, filosoofiline pool, mis kutsub vaataja pidama dialoogi ja vaatama endasse.

Tarrvi Laamann (1973) on kunstnik, DJ ja tuntuim Jamaica reggae-kultuuri eestvedajaid Eestis. Laamann on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe graafika erialal (2000) ning kuulub alates 1994. a Eesti Kunstnike Liidu liikmeskonda. Alates 1998. a on Laamann korraldanud reggae-kultuuri tutvustavaid ürituste sarja “Bashment”.

Näitus jääb avatuks 29. oktoobrlni.


Facebook sündmus: https://www.facebook.com/events/707023764601160
Laamanni külastus kaugel põhjas toob reedel 27.10 troopilised Jamaica Bashment FM vibratsioonid klubisse Baja.

Tarrvi Laamannist rohkem:
www.laamann.ee
www.mixcloud.com/reggaetarrvi
www.instagram.com/tarrvi.laamann
www.saatchiart.com/TarrviLAAMANN

Tagasi algusesse