Tarrvi Laamanni näitus “ME DEYA”

02.08.2022

Avamine 04.08 kell 19:00

Jamaical resideeruv Eesti kunstnik, DJ ja rännumees Tarrvi Laamann avab neljapäeval, 4. augustil, kell 19. Põhjala Galeriides suure ülevaatliku isikunäituse. Näitusele tuleb kogumik töödest, mis on saanud oma algimpulsi autori rännakutelt väga erinevates kohtades üle kogu maailma. Kogu loomingut läbivaks ühiseks jooneks on see, et maalide algimpulsiks on trükitehnikas jäljend. Näituse ühiseks nimetajaks on Jamaica murdes sõnapaar ME DEYA - olen siin, mis kutsub vaatajat olema hetkes.

„Südamega loov autor on alati jäädvustanud oma loomingus ja just selles momendis, kui teos on loodud. Silmside kunstiteose ja selle vaatleja vahel on haruldane ja ajatu hetk, mis loob võimaluse tunnetada seda, mida autor on teose loomise ajal tundnud või siis hoopis peegeldada läbi loomingu ennast. Kunst on universaalne keel ja selle tunnetamine ei vaja pikki manuaalne - hea maal on lihtne nagu naeratus - lõuendisse salvestunud ja sealt peegelduv emotsioonide tulv. Autorina soovin, et teose ees jõuaks analüüsiv, planeeriv ja hindav mõtterong peatusesse ning argine virvarr vajuks tahaplaanile, soovin et mu maalid viiksid inimesed rändama kohtadesse, kus need sündinud on - unistustesse,“ kommenteerib teoste autor Tarrvi Laamann ja lisab: „Kui vaatajas tärkab huvi ja ta soovib veidi juurde uurida, siis räägime antud näitusel läbi loomingu ka erinevatest trükitehnikatest - kõige esimesest inimese loodud teosest, käejäljest seinal - monoprint kuni väga keeruka Jaapani trükitehnika Mokuhangani välja“

Tarrvi Laamann (s. 1973) on kunstnik, DJ ja tuntumaid reggae-kultuuri eestvedajaid Eestis. Laamann on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia  MA graafika erialal (2000) ning on täiendanud ennast Jaapanis. Alates 1994. a. kuulub Eesti Kunstnike Liidu liikmeskonda. Alates 1998. aastast on Laamann korraldanud reggae-kultuuri tutvustavaid ürituste sarja Bashment. Tarrvi Laamanni teosed on mõjutatud nii reggaest kui sünnimaast Eestist. Reisid mujale on lisanud kirkaid värve, lõhnu, maitseid, soojust ja rütme. Kogu see värvirohkus ja eksootika kombineerub iluks, mis on rohkem spirituaalne kui dekoratiivne. Laamanni teosed kiirgavad positiivsust ja rahulolu, autori sõnul on see tema viis maailma parandada.

 Tarrvi Laamanni looming on Põhjala tehase Sepikoja galeriis, Sepikojas ja Stuudiomajas (Marati 5a ja Marati 5/2, Tallinn) eksponeeritud ER kl 10.00–17.00 kokku kolmel erineval näitusepinnal ja näitused jäävad avatuks augusti lõpuni.

Tagasi üles