Breadcrumb

„Üheskoos ja üksi. Yhdessä ja yksin“ Anu Raud ja Aet Ollisaar Tamperes galeriis Laikku

21.10.2020

24.10. - 15.11.2020
 
Anu Raud ja Aet Ollisaar on kunstnikud, kes tegutsevad kumbki erinevas keskkonnas – Anu Raud Kääriku talus keset Mulgimaa maalilist loodust ja Aet Ollisaar Tartus ajaloolise Karlova linnaosa südames. Ümbritseva mõju peegeldub vastu ka mõlema autori loomingust.
 
Looduse lähedus ning tuttavad märgid ja sümbolid Anu Raua vaipades jutustavad lugusid kodutunde ja oma kultuuri hoidmise olulisusest. Meisterlikult kootud vaipadest hoovab talupojatarkust ja poeetilist nõtkust, viiteid olulistele sündmustele ja ajatuid teemasid. Aet Ollisaare igatsuslikud maastikud asuvad pigem seitsme maa ja mere taga, kusagil kaugel mälusoppides, ning ilmuvad sealt unenäoliste hetkedena vaipadesse. Olles igapäevaselt seotud tekstiiliosakonna juhtimise ja tudengite juhendamisega Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, on võimalus ateljeevaikuses vaipade kudumisse sukelduda muutunud autorile järjest vajalikumaks.
Koos olemine ja ühised ettevõtmised on saanud praegusel ajal üha olulisemaks. Võimalus süüvida rohkem iseendasse toob silme ette kujuteldavaid mälupilte olnud ja olemata aegadest, käidud ja käimata radadest ja kättesaamatutest kaugustest. Näitus „Üheskoos ja üksi“ Tamperes galeriis Laikku annab sellele teemale kaks erinevat vaadet.
 
Näituse kujundus: Madis Liplap
Graafiline kujundus: Kadi Pajupuu
Näitusel kasutatud Anu Raua luuletekstid on tõlkinud Mare Ollisaar
Näitus on osa Tampere Eesti nädala programmist. Näituse korraldamist toetab Kõrgem Kunstikool Pallas.
 
Lisainfo:
Laikun galleria
Keskustori 4, Tampere
T-R 9–21, L-P 10–18.
www.laikku.fi/nayttelytoiminta
facebook.com/kulttuurilaikku
Üritus Facebookis.
Tagasi algusesse