Breadcrumb

Vaskjala Loomeresidentuuri kutsung sügiseks 2023!

23.05.2023

Vaskjala Loomeresidentuuri kutsung kunstnikele (september - detsember 2023)

Kunstivaldkonnad: helikunst, eksperimentaalmuusika, etenduskunstid
NB! Residentuuri võivad taotleda ka kuni 3 liikmelised grupid!


Asukoht: Vaskjala küla, Rae vald, Harjumaa (18 km Tallinna kesklinnast)
Taotluse esitamise viimane tähtaeg: 1. august 2023
Residentuuri periood: september - detsember 2023
Residentuuri kestvus: orienteeruvalt 1 kuu
Kandidaadi sobivus: Kunstnikud peavad olema võimelised katma oma reisi- ja elamiskulud.
Residentuuri poolt pakutav: Privaatne magamistuba, jagatud ateljeepind ning ühisköök. Võimalus kasutada tööriistu ja lihtsamat helitehnikat, samuti Rae Kultuurikeskuse helistuudiot.
Maksumus: tasuta

URL: https://copperleg.rae.ee

Residentuuri kirjeldus:

Vaskjala Loomeresidentuur asub Tallinna kesklinnast 18 km kaugusel Vaskjala külas põldudega ümbritsetud vanas koolihoones. Maja on ehitatud 1934. aastal ja renoveeritud 2017. aasta suvel. See on olnud kohtumispaik loomeinimestele, visuaalkunstnikele, muusikutele, kirjanikele jt kunsti tegemiseks ja publikule näitamiseks.

Residentuuri haldab Rae Kultuurikeskus ning loomekeskkond pakub loojatele majutus- ja tööruume, toetades neid ka avalike ürituste, näituste, kontsertide, etenduste, töötubade ja kultuurisündmuste korraldamisel.

Piirkond on väga rahulik ja looduskaunis kohas, mis võimaldab linnamürast eemaldumist ja keskendumist. Samas Tallinna kesklinna pääseb 25 minutise bussisõiduga või 15 minutiga autoga.

Orienteeruv residentuuris viibimisaeg on 1 kuu. Vastavalt kokkuleppele on kunstnikul kohustus korraldada töötuba või eksponeerida kohapeal publikule oma loomingut näitusena, kontserdina või performance´ina.


Kandideerimine:

Residentuuri kandideerimiseks kirjeldage lühidalt, mida te residentuuris plaanite teha ja märkige ära eelistatud residentuuris viibimise aeg. Lisage enda lühitutvustus ja CV, 6–10 hiljutist näidist oma töödest või veebilehe link.

Saatke oma avaldus e-posti aadressile copperleg@rae.ee

Tagasi algusesse