Mari-Leen Kiipli isikunäitus „Husa”

02.07.2020

Olete oodatud Mari-Leen Kiipli näituse „Husa“ avamisele laupäeval, 4. juulil, Haapsalu Linnagaleriis. Avamine toimub kell 15.00.

Husa on salu, mida täidavad mõtted, ideed ja tunded kui eri poosid, ajendatuna rikkalikust linna ja loodusmaastikust. Taime hingetõmme kestab ühe ööpäeva võrdluses kolme sekundiga, mis kulub meil sisse ja väljahingamiseks. See erinev rütm lisab meile kiirenduse. Installatsioon loob stseeni, mis on kantud öistest tormituultest, emotsionaalsetest rägastikest, ehitusplatsidest, autodest, tiivulistest putukatest ja taimede elust.

Husas kasutatud materjalid:

katkiste autode terved klaasid
paindunud armatuur, betoon
vee tilkumine
ehted taaskasutusest
nöörsaapad
Ensis merekarbid
väänkasvud Ipomoea sugukonnast
ronioad
vaarikad

Mari-Leen Kiipli (s. 1988) on õppinud fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias ning Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, käinud vahetusõpingutel Viinis ning praegu elab ja töötab Tallinnas. 2018. aastal sai Mari-Leen Kiipli Kultuurkapitali aastapreemia ning tema installatsioon Passiflora, mida esindas Eesti Fotokunstnike Ühendus FOKU, võitis preemia Expanded Screen sektsioonis The Others kunstimessil Torinos. Tema töid on näidatud Unseen kunstimessil Amsterdamis ja Foto Tallinn messil koos Kogo galeriiga.

 
Tänud: Artjom Jurov, Kaspar Roosalu, Jaanus Kiipli
Näitust toetab Kultuurkapital
 
Näitus on avatud 2. augustini. 
 
Lisainfo:
Agur Kruusing
Haapsalu Linnagalerii
Posti 3, 90502 Haapsalu
www.galerii.kultuurimaja.ee
K–P 12.00–18.00
Tagasi üles