Breadcrumb

Näitus „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon“

17.01.2020

Kolmapäeval, 22. jaanuaril kell 17.00 avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis näitus „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon“, mis kutsub kaasa mõtlema kunsti ja Narva ja Narva kunstielu teemadel.
 
„Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon“ on avalöögiks rõhuasetuste muutumisele galerii tegevuses. Näitusel eksponeeritakse tunnustatud kaasaegset kunsti ning selle eesmärk on algatada laiemat diskussiooni teemal, milline peaks olema üks tänapäevane kunstiinstitutsioon piirilinnas, millist rolli täitma kohalikus kogukonnas, kuidas toimima ning kellele ja mida pakkuma.
Näituse „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon“
 
lähtepunktiks on Narva ja seesama kunstigalerii, kus viibime. Ühelt poolt on see väga subjektiivse, Narva jaoks kõrvalseisja pilguga tehtud näitus, mis peegeldab kuraatori tähelepanekuid, kogemusi ja ideid.
 
Teisalt aga kombineerib väljapanek muuseumi kunstikogu ja rahvusvaheliselt kõnekat ja palju tähelepanuväärset kaasaegset kunsti, uurides üsna universaalseid teemasid – kunstiinstitutsiooni võimalusi ühes post-industriaalses, post-rahvuslikus paigas, eemal keskustest ja glamuurist. See on arutelu- ja osalusnäitus, mis kutsub kaasa mõtlema kõiki, kelle jaoks on oluline Narva kunstielu ja võimalus saada Ida-Virumaal osa kvaliteetsest näituseprogrammist, nii kunstipärandist kui ka kaasaegsest kunstist.
 
Kuraator Rael Artel soovitab külastajale järgmist: „Seda näitust võib vaadata mitmel moel – võib lasta end juhtida püstitatud küsimustel, mis ärgitavad meid mõtlema kunsti ja elu dilemmade üle, kuid võib ka järgneda eksponeeritud kunstiteostele ning minna kaasa mõtete-tunnetega, mida need meis tekitavad. Võib lihtsalt näituselt läbi jalutada, seisatades paariks sekundiks mõne huvitava töö juures, võib aktiivselt kaasa mõelda, avaldada arvamust ning tulla ikka ja jälle näitusele tagasi. Igaüks on teretulnud valima endale sobivat viisi, kuidas sellest näitusest ja kunstigalerii tegevusest osa saada!“
 
Näitusega kaasneb laiapõhjaline publikuprogramm, mille kohta ilmub jooksvalt infot Narva Muuseumi kodulehel, Narva Muuseumi Kunstigalerii FB-lehel ja infolistides.
 
Näitust „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon“ saadab samanimeline giid/töövihik, mis ilmub eesti, vene ja inglise keeles.
 
Näitus „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon“ jääb Narva Muuseumi kunstigaleriis avatuks 17. maini 2020.
 
Näituse toimkond:
Kuraator: Rael Artel
Valiku koostaja Narva Muuseumi kogust: Galina Smirnova
Kunstnikud: Alexei Gordin, Toril Johannessen, Sandra Kosorotova, John-Phillip Mäkinen, Evi Pärn, Mark Raidpere, Althea Thauberger, Katarina Zdjelar Näituse kujundus: Tõnu Narro Graafiline disain: Jaan Evart

 
Täname: Eesti Kunstimuuseum, erakogujad Tallinnas, Tartus ja Pärnus, Reigo Kuivjõgi, Tanel Murre, Dmitri Nedopjokin, Liina Raus, Annika Räim, Denis Zimin
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
 
Lisainfo:
Tallinnast Narva sõidab rong viis korda päevas, pilet u 10 eur. Vaata elron.ee ja veeda mõnus päev Narvas!

Rael Artel
Kuraator
E-post: kunstigalerii@narvamuuseum.ee
 
Tanel Murre
Turundusjuht
E-post: tanel.murre@narvamuuseum.ee
 
Narva Muuuseumi Kunstigalerii
Vestervalli 21, 20306, Narva
Tel: +372 359 9230 
E-post: info@narvamuuseum.ee
K 11
20, N 1118
Tagasi algusesse