Breadcrumb

Sten Saarits „Kohaloleku puudumine“

30.09.2020

Vent Space projektiruumis 05.10–14.10.2020
Avamine: 04.10 kell 18.00
 
Näitusel „Kohaloleku puudumine“ on esitatud Sten Saaritsa kolm uut teost: „Ootamine“, „Armas force majeure“ ja „Kümne kilomeetri kõrgused unistused“. Saaritsa audiovisuaalset loomingut iseloomustab katse luua mõtteruumidest materiaalseid mikromaastikke, kus kriisiaegsed argipäevased nähtused ja tunded avanevad uues valguses.
 
Ümberkujundatud ja uute konteksti asetatud linnatänavatelt laenatud vormid esinevad näituseruumis visuaalsete ideeankrutena, mille abil käsitleda ebakindlat ja järjepidevuseta tulevikukuvandit. Galerii, milles teoseid esitletakse asub Tallinna Kunstihoone keldriruumis. Põrandaalune kunstiruum, mis pakub vastukaja tänavatasandil leiduvatele kultuurilistele narratiividele ja protsessidele.
 
Heli- ja videoprojektsioonid loovad optimistliku kulgemise hämaralt väljavalgustatud eluta struktuurides. Vaatajad kogevad järjepidevaid ja paljutõotavaid helisündmuseid ning liikuvaid pilte ilma ühegi kindla eesmärgita. Korduma kippuvad narratiivid, mis hoiduvad ajas edasi

liikumisest. Kui uue saabumine tundub liiga võõras ja ebastabiilne, võib ooteseisundisse jäämine mõjuda kõige meeldivama ja turvalisema kohana.
 
Sten Saarits (s 1987) on heli-, video- ja installatsioonikunstnik. Saarits on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias helikunstile keskendunud Uusmeedia magistriõppe programmi. Bakalaureuseõppe lõpetas Saarits Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri erialal. Aastatel 2013-2014 õppis Saarits Viini Kaunite Kunstide Akadeemias, kus tema õppeprogramm keskendus helikunstile, performance'ile ja filmikunstile.
 
Kunstnik tänab: Egle Ehtjen, Erko Ever, Ian Simon Märjama, Kalev Saage, Kristjan Koskor, Madli Ehasalu, Madli Kadakas, Markus Tiitus, Mart Joost, Martin Loik, Natalia Wójcik, Tarvo Varres, Tiina Vändre, Toomas Porro (AS Viljandi Veevärk)
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital
 
Lisainfo:
Vent Space projektiruum
Vabaduse väljak 6/8, 10146 Tallinn, Harju County
Näituse lahtiolekuajad: 13.00–18.00
Tagasi algusesse